Mourinho senkit és semmit sem kímél, az edző botrány-kronológiája

Vágólapra másolva!
2011.04.28. 15:17
null
José Mourinho és Carles Puyol cserél eszmét Pepe kiállításnál a 61. percben (Fotó: Reuters)
Címkék
José Mourinho meghatározó alakja a világ labdarúgásának. A tavaly nyár óta a spanyol Real Madridot irányító portugál szakember elvitathatatlan eredményessége mellett mindig karakán véleményt formált gondolatairól, és az őt ért vélt vagy valós sérelmekről. A tréner szerda este a hazai pályán 2-0-ra elveszített Bajnokok Ligája-elődöntő első felvonását követően újabb színnel gazdagította eddig sem szerény palettáját: a vereség magyarázataként összeesküvés-elméletet gyártott az UEFA, valamint legyőzőik, a katalánok mezén látható karitatív mezszponzor, az UNICEF között.
JOSÉ MOURINHO BOTRÁNY-KRONOLÓGIÁJA
2004. február: még a Porto mestereként azzal gyanúsították meg, hogy a Sporting elleni bajnoki után az öltözőfolyosón megtámadta a fővárosiakat erősítő Rui Jorgét, és széttépte a mezét.
2005. február: azzal vádolta meg Anders Frisk játékvezetőt, hogy a Chelsea barcelonai BL-mérkőzésének szünetében beengedte öltözőjébe a katalán kispadon ülő Frank Rijkaardot. Tiltakozásul nem vett részt a találkozó utáni sajtótájékoztatón. Frisk cáfolta Mourinho állításait, később halálos fenyegetéseket kapott, és visszavonult. A portugál trénert két összecsapásra eltiltották, mivel az UEFA szerint „rossz hírnevét keltette a futballnak”.

2005. május: a Liverpool elleni BL-meccs vitatott győztes góljáról közölte, hogy azt nem Luis García, hanem a partjelző szerezte. Kijelentésével nagy vihart kavart.

2007. március: a Tottenham elleni kupamérkőzést követően állítólag kurafinak nevezte a játékvezetőt. „Nem sértésnek szántam, bár úgy is lehet érteni” – kommentálta az esetet az edző.
2007. április: a Liverpool elleni BL-találkozó közben hevesen 11-est reklamált kezezés miatt, pedig az a büntetőterületen kívül történt. Később epés megjegyzésekkel illette Markus Merk játékvezetőt.

2008. november: az Internazionale egyik elvesztett meccse után a RAI tévécsatorna riportere összehasonlította őt elődjével, Roberto Mancinivel, mire Mourinho félbeszakította az interjút.

2009. december: az Atalanta elleni 1–1 után megtámadott egy újságírót, és a karjánál fogva kirángatta az interjúszobából.
2010. február: a Sampdoria otthonában elért 0–0-s összecsapás során a bíró két Inter-játékost is kiállított, mire Mourinho keresztbe tett csuklókkal jelezte, hogy a sípmestert bilincsben kéne kivezetni a stadionból. Mozdulatáért három meccsre eltiltották, és 40 ezer eurós pénzbírságot kapott.
2010. február: a Milan elleni városi rangadó után közölte: „Ma minden megtörtént annak érdekében, hogy ne mi nyerjünk.” Mondatáért 18 ezer eurót kellett fizetnie.
2010. november: egy spanyolországi kupamérkőzés közben – bár a Real Madrid 5–1-re nyert – durván megsértette a játékvezetőt, amiért kétmeccses eltiltással bűnhődött.
2010. december: a Sevilla 1–0-s legyőzése után összeállított egy 13-as listát a játékvezető legsúlyosabb tévedéseiből. Florentino Perez klubelnök annyit fűzött hozzá, hogy a Realban nem szokták kommentálni a bíró ténykedését.
2011. február: a lyoni BL-találkozó után Wolfgang Starkon kért számon egy meg nem ítélt büntetőt: „Én ötven méterről láttam a kezezést, ő öt méterről nem vette észre.”
2011. március: kétszínűnek nevezett egy riportert, aki a bírókról alkotott véleményére kérdezett rá. „Amit mondok, azok nem vádak, hanem az igazság” – jelentette ki.
2011. április: élesen bírálta a Barcelona elleni BL-elődöntőt vezető Wolfgang Starkot, és arra is utalt, hogy az UEFA az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) támogatása miatt részesíti különleges elbánásban a katalánokat.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik