Megvan az első Bale-gól és az első Real-pontvesztés

2013.09.15. 00:05
A Real Madrid megszenvedett és pontokat hagyott Villarrealban (Fotók: Action Images)
Már nem hibátlan a Real Madrid mérlege a spanyol labdarúgó-bajnokságban: a blancók az újonc Villarreal vendégeként 2–2-es döntetlent játszottak a negyedik fordulóban. A Realban megszerezte első gólját Gareth Bale, és betalált Cristiano Ronaldo is, de a „sárga tengeralattjáró” rászolgált az egy pontra.

A Real Madrid a negyedik fordulóban is olyan ellenféllel akadt össze, amely eddig nem kapott ki a bajnokságban, a Villarreal azonban sokat tett azért, hogy ne jusson a Real Betis, Granada, illetve az Athletic Bilbao sorsára, amelyek addigi makulátlan statisztikai lapját egyaránt a „királyiak” szennyezték be.

Eurómilliomosok ha sugdolóznak…

A „sárga tengeralattjáró” hazai pályán kellemetlen körülményeket teremtett a fővárosiaknak, akik a legkevésbé sem tudtak brillírozni. Az első félidőben például hiába birtokolták jócskán többet a labdát – 66 százalékban –, a játék összképe alapján egyértelműen a hazaiak tűntek jobbnak, amit a statisztika is bizonyított (kapura lövési arány: 5:2, szögletarány: 5:2).

Marelino García Toral együttese a 20. percben meg is szerezte a vezetést: Jonathan Pereira hámozta át magát némileg szerencsés módon Pepén, majd a lepattanó labda Cani elé került, akinek gellert kapó lövése túljutott az eddig amúgy jól védő Diego Lópezen. 1–0

Az újonc akár kétgólos előnybe is kerülhetett volna, ám Aquino hiába került óriási helyzetbe. A szünet előtt pedig egyenlített a Real: a madridiak jobb oldala hozta össze, Luka Modric játszott Daniel Carvajal elé, aki jól centerezett, ott pedig érkezett Gareth Bale, és a walesi három méterről nem hibázva elkezdte törleszteni 100 millió eurós vételárát. 1–1

A meccs lüktető irama a második félidőben sem hagyott alább, és ismét a sárga mezesek előtt adódott nagy lehetőség, Pereira passza után azonban hiába volt már Diego López is verve, Jaume Costa 10 méterről nem találta el az egy szem védő által a gólvonalon „takart” kaput. A nagy kihagyott helyzet miatt pedig ismét büntetett a Real, amennyire szerencsés volt a hazaiak találata, annyira fogta Fortuna Cristiano Ronaldo kezét a 64. percben. A portugál aranylabdás vezérelte a vendégek kontráját, az amúgy keveset mutató Karim Benzema lövése kipattant Sergio Asenjóról épp CR elé, aki lőtt, a blokkról visszapattant a lábára a labda (!), majd Asenjón is irányt változtatva a hálóban kötött ki. 1–2

A Villarreal azonban sok energiát mozgósított a pontszerzésért, és fáradozásait siker koronázta: a 70. percben Cani lövése kipattant Lópezről, Giovani dos Santos elé, a mexikói lövésébe pedig hiába ért bele a kapus, a labda a bal alsóban kötött ki. A Real Madrid ugyan megnyomta az utolsó 20 percet, de a Villarreal szervezett volt, és megérdemelten szerezte meg az egy pontot. A Real Madrid először veszített pontot a mostani bajnokságban.