Mallorcán sem torpant meg a Barcelona

2011.02.26. 21:49
Ezúttal is Messi (halványkékben) nyitotta meg a Barca gólcsapját (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 25. fordulójában a listavezető Barcelona 3–0-ra nyert a Mallorca otthonában.

Igen felforgatott összeállításban küldte pályára csapatát Pep Guardiola – igaz, ez főként az eltiltások és a sérülések miatt fordulhatott elő. A védelemben például három alapvetően balhátvédposzton szereplő labdarúgó (Maxwell, Éric Abidal, Adriano) is helyet kapott, míg a középpályán Seydou Keitának kellett a sérül Xavit helyettesítenie – mint később kiderült, ez nem okozott gondot a mali játékosnak. A katalánok kapuját ezúttal is José Pinto védte.

A Mallorca igyekezett nem az alárendelt csapat szerepét betölteni, amit – amennyire egy Barcelona ellen azt lehet – sikerült is véghezvinnie, hisz Pierre Webó révén akár már a 17. percben gólt ünnepelhettek volna a „szigetlakók", ha a csatár kicsit pontosabban fejel.

A SOCIEDAD 31 ÉVES REKORDJÁT ÁLLÍTOTTA BE A BARCA
A katalánok győzelmükkel sorozatban 19. idegenbeli bajnokijukon maradtak veretlenek, amivel beállították a Real Sociedad 31 éves rekordját.

Az első nagy Barca-helyzetekre a játékrész közepéig kellett várni, ezek Lionel Messi és a jobbhátvédként szereplő Adriano nevéhez fűződtek. A 38. percben aztán Keita zseniális labdát adott a beinduló Messi elé a tizenhatoson belülre, ahol az argentin fejjel megszelídítette a labdát, majd ugyancsak a fejével a rosszul kiérkező Dudu Aouate fölött a kapuba bólintott. 0–1

A kétszeres aranylabdásnak ez volt a 26. bajnoki gólja ebben a szezonban, összehasonlításképp: a Mallorca teljes csapata 25 találatnál jár a 2010–2011-es spanyol pontvadászatban.

A fordulás után már egyértelműen katalán fölényt mutattak a statisztikák (70 százalékos labdabirtoklás), ennek gyümölcse az 57. percben egy újabb gól formájában érett meg. A Mallorca feltolt védelmének helyezkedését kihasználva Sergio Busquets középen kiugratta a leshatárról rajtoló David Villát, aki elvitte a labdát az ismét rendkívül rossz ütemben kiérkező kapus mellett, és ballal az üres kapuba passzolt. 0–2

Pedro sem akart kimaradni a jóból, a 67. percben nagy gólt ragasztott a hazaiak kapujába, így a spanyol lapok által csak MVP-nek nevezett (Messi, Villa, Pedro) triumvirátus minden tagja eredményes volt a találkozón. 0–3

Nem sokkal később a csapatkapitányi karszalagot viselő Andrés Iniesta is feliratkozhatott volna a gólszerzők listájára, a spanyol középpályás elfektette Aouatét, de kissé kisodródott, így az oldalhálóba lőtte a labdát. A hajrában már inkább a labda megtartása volt a cél a vendégeknél, a Mallorca erejéből többre nem futotta, így a végeredmény 0–3 lett, ezzel a Barca nyolcpontosra növelte előnyét a később játszó Real Madriddal szemben.

MALLORCA–BARCELONA 0–3
1. Barcelona 25 22 2 1 76–13 +63 68
2. Real Madrid 24 19 3 2 55–19 +36 60
3. Valencia 24 14 6 4 38–25 +13 48
4. Villarreal 24 14 4 6 42–24 +18 46
5. Espanyol 25 13 1 11 34–36 –2 40
6. Athletic Bilbao 24 12 2 10 38–34 +4 38
7. Sevilla 25 10 5 10 38–40 –2 35