Győzött Málagában, és a tabella élére ugrott az Atlético Madrid

2014.01.04. 15:55
Az Atlético Madrid tovább menetel (Fotó: Action Images – archív)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Primera División 18. fordulójának nyitó mérkőzésén Koke találatával elhozta a három pontot az elszántan küzdő Málagától az Atlético Madrid, és ezzel a győzelemmel a tabella élére állt Diego Simeone csapata.

SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
18. FORDULÓ

Málaga–Atlético Madrid 0–1 (Koke 70.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem győzte dicsérni egymást a Málaga–Atlético Madrid bajnoki előtt a két mester, Bernd Schuster és Diego Simeone, pedig csúnyán összerúgták nem sokkal előtte a port José Sosa átigazolásán: az argentin szélső szóban már elkötelezte magát a Málagához, aztán mégis a fővárosiakhoz írt alá.

A kellemes délutáni napsütésben a hazaiak kezdtek jobban, inkább ők domináltak az első negyedórában – aztán az Atlético kis híján megszerezte a vezetést, ám Juanfran kihagyta ziccerét. A másik oldalon Samu és Eliseu hibázott gólhelyzetben, és több veszélyes támadást vezetett a Málaga, azaz egyáltalán nem látszott, melyik csapat harcol a bajnoki címért, és melyik a foglal helyet a középmezőnyben.

Schuster egyébként három középső védővel küldte pályára csapatát, és a Marcos Angeleri, Sergio Sánchez, Weligton trió tökéletesen zárt az első 45 percben (Juanfran a jobb oldalon tört be az ötös sarkáig).

Simeone a szünetben Óliver Torres helyére az egykori málagai Adrián Lópezt küldte be, majd Arda Turant Cristian Rodríguezzel váltotta, mert hiába szerepeltetett két remek csatárt is (Diego Costa, David Villa), használható labdát gyakorlatilag nem kapott a duó; igaz, a borzalmasan elszánt Schuster-mannschaft egyszerűen nem hagyta kibontakozni a fővárosiakat. Nem elégedett meg azonban az egy ponttal a kék-fehér csapat, a 66. percben egy támadót és egy szélsőt vezényelt a küzdőtérre a német, Duda és Roque Santa Cruz személyében.

Mégis a vendégek szerezték meg a vezetést: Diego Costa remek passzát Adrián még a kapusba püfölte, de Koke a kapu közepébe lőtte a kipattanót. 0–1!

Schuster egyik középső védője helyére egy karmester küldött be, Pedro Moralest, Simeone Villát a középhátvéd Toby Alderweireldre cserélte – de a végére már csak a sárgák röpködtek és a semmire sem jó hazai beadások, így újabb három pontot szerzett az Atlético Madrid, és a tabella élére állt – az onnan letaszított Barcelona vasárnap az Elchével találkozik.

A jövő héten pedig az Atlético Madridhoz látogat...

1. Atlético Madrid 18 16 1 1 47–11 +36 49
2. FC Barcelona 17 15 1 1 49–12 +37 46
3. Real Madrid 17 13 2 2 49–21 +28 41
4. Athletic Bilbao 17 10 3 4 26–21 +5 33
5. Real Sociedad 17 8 5 4 33–23 +10 29
6. Villarreal 17 8 4 5 27–18 +9 28
7. Sevilla 17 7 5 5 32–29 +3 26
8. Getafe 17 7 2 8 20–27 –7 23