Madridban vesztette el veretlenségét a Barca

2010.02.14. 23:00
A spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában elszenvedte első vereségét a Barcelona, amely az Atlético Madrid otthonában kapott ki 2–1-re. Az Atlético Madrid Diego Forlán és Simao Sabrosa góljával már 2–0-ra is vezetett, és Zlatan Ibrahimovic még a 27. percben szépített, az egyenlítő találatot  nem tudta megszerezni a katalán gárda. A címvédő így már csak két ponttal vezeti a tabellát a Real Madrid előtt.

Forlán és Simao találatai okozták a Barca vesztét (Fotó: Reuters)

Pep Guardiola mindössze három olyan védővel számolhatott, aki komolyabb tapasztalattal rendelkezik, így a legnagyobb kérdés az volt, hogy ki lesz a védősor negyedik tagja. Nos, a szóba jöhető fiatalok (Marc Bartra, Marc Muniesa, Albert Dalmau) helyett az ugyancsak nem túl idős (22 éves), ám inkább a támadáshoz értő Jeffrén kapott helyet Carles Puyol, Gabriel Milito és Maxwell mellett.

Az Atlético előtt tehát ott volt a lehetőség, hogy feltörje a Barcelona összeszokottnak nagy túlzással sem nevezhető hátsó alakzatát, és erre nem is kellett sokat várni. A 9. percben José Antonio Reyes kapott labdát a saját térfelének közepén, majd miután két vendég játékost is kicselezett, remekül ugratta ki Diego Forlán, az uruguayi csatár pedig nem hibázta el a nagy lehetőséget. 1–0

Újabb kilenc perc elteltével ismét gólt lőhetett volna az Atlético, ám a hatalmas helyzetben lévő Sergio Agüero túlságosan is önzetlen akart lenni, passza nem jutott el Forlánhoz, mivel a visszafutó Puyol kivágta a labdát.

Az újabb hazai gól azonban csak késett, nem múlott, a 23. percben ugyanis Simao Sabrosa szabadrúgásból kilőtte a bal felső sarkot. 2–0

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nem vezettek sokáig két góllal a madridiak, mivel egy szöglet meghozta a Barca szépítő találatát. A berobbanó Puyol által megcsúsztatott labda Zlatan Ibrahimovic elé került, aki állítgatás nélkül kapásból belsőzött a léc alá. 2–1

A svéd csatár nem sokkal később ki is egyenlíthetett volna, ám a 19 éves David de Gea nagy védéssel meghiúsította ezt.

Az 58. percben a másik kapus is bemutatott egy nagy bravúrt, Victor Valdés a Puyolon túljutó Agüero lövését hárította nagy bravúrral.

Az utolsó negyedórára Bojan Krkic is beállt – Xavi helyére –, ám a Barca a fiatal csatár segítségével sem tudta begyötörni az egyenlítő gólt, így elszenvedte első bajnoki vereségét a szezonban, ami azt jelenti, hogy már csak két pont az előnye a Real Madriddal szemben.