La Liga: vaskos meglepetés – a Real Madrid nem bírt a Levantéval

2017.09.09. 14:55
Gareth Bale kihagyott helyzetei nem fértek bele a Levante ellen (Fotó: AFP)
A címvédő Real Madrid hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott az újonc Levantéval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában. A királyiak Marcelo kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a meccset.

A Real Madrid keretéből az eltiltott Cristiano Ronaldo és a sérült Raphaël Varane mellett Keylor Navas és Luka Modric is kimaradt, míg Gareth Bale, Isco és Casemiro a kispadon kezdte a találkozót. Toni Kroos a 100. spanyol bajnoki meccsén lépett pályára, napra pontosan tíz évvel azután, hogy megválasztották az U17-es világbajnokság legjobb játékosának. A vendégeknél a korábbi újpesti, Enisz Bardi nem kapott lehetőséget, a Levante vezetőedzője ugyanis inkább a kipihentebb, a válogatott szünet alatt is a csapattal készülő játékosoknak szavazott bizalmat.

A királyi klub szurkolóinak legnagyobb meglepetésére kedvenceik a 12. percben hátrányba kerültek, amikor egy jobb oldali bedobás után Iván López Álvarez, „művésznevén” Ivi kihasználta a madridi védelem bizonytalankodását és Dani Carvajal saját tengelye körüli forgolódását (0–1).

Zinédine Zidane nem sokkal később cserélni kényszerült, Karim Benzema egy kitámasztásnál combsérülést szenvedett, a helyére Bale állt be. A 36. percben góllá érett a Real fölénye, Kroos szöglete után Sergio Ramos fejesét még hárította a vendégek kapusa, a kipattanó labdát azonban Lucas Vázquez közelről a kapuba passzolta (1–1).

A félidő végén a vezetést is átvehette volna a Real, ám Bale ziccerét Raúl Fernández bravúrral kivédte.

A második játékrészben a Real Madrid nagy erőket mozgósított, hogy átvegye a vezetést, pályára lépett Isco és Mateo Kovacic is – Marcos Llorente és Lucas Vázquez helyett –, de csak nem akart összejönni a második gól. A legnagyobb lehetőségekig a hajráig kellett várni, a 87. percben Bale centikkel fejelt mellé, a hosszabbításban Kroos a kapufát találta el. A kettő között Marcelo piros lapot kapott, miután egyik lövése után a földön fekve rúgómozdulatot tett a Levante játékosa felé.

MARCELO KIÁLLÍTÁSA ÉS KROOS KAPUFÁJA

A valenciai csapat elsősorban Raúl Fernández kapus remeklésének köszönhetően pontot rabolt a Real Madridtól, amely 1995 óta először nem nyerte meg az első két hazai meccsét a bajnokságban.