C. Ronaldo duplázott, a Real Madrid négyet lőtt a Mestallában

2018.01.27. 16:05
A Real Madrid játékosai négyszer ünnepelhettek gólt a Mestallában (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a címvédő Real Madrid 4–1-re nyert a Valencia otthonában.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

A Real Madrid Leganés elleni kínos kupabúcsú után a Valencia otthonában lépett pályára a bajnokságban (a Valencia a Király-kupában az Alavést tizenegyespárbajban búcsúztatta).

Zinédine Zidane Sergio Ramosra és Iscóra sem számíthatott sérülés miatt, elöl viszont 279 nap után ismét egyszerre találta magát a kezdőben Cristiano Ronaldo, Benzema és Bale. Sérültek a Valenciánál is bőven akadtak, elég talán csak annyit említeni, hogy Coquelinnek középhátvédet kellett játszania.

ÚJABB REKORD
Hugo Sánchezt (71, ebből 56-ot értékesített) megelőzve most már Cristiano Ronaldónak (72, ebből 61-et értékesített) van a legtöbb elvégzett tizenegyese a La Ligában.

A mérkőzés elején kisebb fölényben játszott a fővárosi együttes, a Valencia kezdésként megszállta a saját térfelét. A reteszt azonban meglehetősen hamar feltörték a blancók: a 15. percben Ronaldo, Benzema és Marcelo főszereplésével pazar kontrát vezettek, melynek végén a portugál klasszist buktatta Martín Montoya a tizenhatoson belül. CR állt a labda mögé, s magabiztosan, bal belsővel a kapuba gurította a labdát (0–1).

Tíz perccel később Kondogbia fektetett el Casemirót, majd Modricot is, lövése után Keylor Navas mutatott be szép védést. A kimaradt helyzetet újabb góllal büntette a Real: egy beívelésnél Montoya teljesen feleslegesen hátulról fellökte Benzemát, így újabb tizenegyest hozott össze. A büntetőhöz ismét Ronaldo érkezett, s a portugál ezúttal sem hibázott, kilőtte a jobb alsó sarkot (0–2).

Az első félidő hajrájában óriási esélye nyílt a szépítésre a hazaiaknak, ám Rodrigo nagyjából öt méterről az üresen tátongó kapu fölé belsőzte a labdát a jobb oldali beadás után. A szünet után aztán megérkezett a hazai gól: Daniel Parejo jobb oldali szöglete után Santi Mina megelőzte Nachót, majd az öt és feles vonaláról a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1–2).

A folytatásban Parejo révén egyenlíthetett volna a hazai együttes, Navas azonban lábbal hárította a lövését – ez a hajrában megbosszulta magát.

A 84. percben Marcelo és a csereként beálló Marco Asensio játszott össze, majd miután megbolondította a valenciai vedelem felét, a brazil védő Neto lábai között a hálóba küldte a labdát (1–3).

Öt perccel később érkezett az újabb gól, Toni Kroos a frissen beálló Kovaciccsal játszott össze, a horvát sarokkal lekészített labdáját a német középpályás a bal alsó sarokba küldte (1–4).

Így a Real Madrid végül teljesen megérdemelten 4–1-re nyert, s közelebb lépett a dobogóhoz.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Valencia–Real Madrid 1–4 (Santi Mina 58., ill. C. Ronaldo 16., 38. – mindkettőt 11-esből, Marcelo 84., Kroos 89.)