La Liga: újabb madridi botlás - Atlético-iksz a Valenciával

2015.03.08. 22:50
Nem bírtak egymással a felek – pontosztozkodás lett a vége (Fotó: Reuters)
A spanyol Primera División 26. fordulójában az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Valenciával, így nem tudta kihasználni a városi rivális botlását.

A Real Madrid szombaton 1–0-ra kikapott az Athletic Bilbaótól, és bár a Barcelona magabiztosan nyert, az Atlético Madrid legalább a városi riválisra felzárkózhatott volna. Különösen fontos lett volna a győzelem azok után, hogy a múlt hétvégén egyik madridi nagy csapat sem tudott nyerni.

A 33. percben nagy lépést tett efelé. Egy szabadrúgást Fernando Torres felé íveltek fel a „matracosok”, aki Tiagóhoz fejelte a labdát. A középpályás mellel Koke elé készített, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1–0). Tiago a szezon kezdete előtt négy gólpasszt adott Atlético-mezben, ebben az idényben már háromnál jár.

Az Atlético innentől próbálta védeni előnyét, a Valencia a második félidőre azonban fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, nyomása pedig góllá érett. A 78. percben Daniel Parejo távoli szabadrúgása a lécre pattant, a kipattanóra azonban érkezett Shkodran Mustafi és közelről a hálóba fejelt (1–1).

A következő percekben a vendégek igyekeztek a három pontot megszerezni, hiszen azzal megelőzhették volna mostani riválisukat, és ők eredhettek volna a Barca, Real kettős után. Gólt azonban nem sikerült elérniük, a 90. percben ráadásul Javi Fuegót kiállította a játékvezető. Az eredmény már nem változott, döntetlen lett a vége, ez a végeredmény pedig valójában egyik csapatnak sem jó…

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ

Atlético Madrid–Valencia 1–1 (Koke 33., ill. Mustafi 78.)
K:
Fuego (90.)

KORÁBBAN
Barcelona–Rayo Vallecano 6–1 (Suárez 6., 91., Piqué 49., Messi 56., 63., 68. – az elsőt 11-esből, ill. Bueno 81. – 11-esből)
Real Sociedad–Espanyol 1–0 (Sergio Canales 38.)
Villarreal–Celta Vigo 4–1 (G. dos Santos 41., Musacchio 45+1., Vietto 73., Moreno 84., ill. Fernández 50.)