La Liga: új rekord, három 11-es - a Valencia megverte a Sevillát

2015.01.25. 22:59
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Valencia hazai pályán 3–1-re megverte a 2–1-es hátrányban tizenegyest hibázó Sevillát, ezzel az andalúziai együttest megelőzve feljött a tabella negyedik helyére.

Hét perccel az után, hogy megdöntötte Andrés Palop 510 perces bajnoki góltalansági klubcsúcsát, kapitulált Beto, a Sevilla kapusa, akinek a 18. percben Dani Parejo köszönt be büntetőből (1–0). A Valencia középpályása szűk negyedórával később megduplázta a Turia-parti együttes előnyét, amikor egy villámgyors kontratámadást fejezett be góllal (2–0).Dani Parejo köszönt be büntetőből (1–0). A Valencia középpályása szűk negyedórával később megduplázta a Turia-parti együttes előnyét, amikor egy villámgyors kontratámadást fejezett be góllal (2–0).

A 36. percben a vendégek is tizenegyeshez jutottak, Carlos Bacca pedig kíméletlenül bevágta (2–1), öt perccel később azonban nem célzott pontosan. A kolumbiai csatár ismét a mészpontról próbálkozhatott, ám Diego Alves ekkor már hárított, aki spanyolországi pályafutása során 32 büntetőből 15-öt kivédett – abból négyet a Sevilla ellen. Érdekesség továbbá, hogy a Valencia ellen a Mestallában élvonalbeli bajnoki első félidejében először ítéltek két 11-est.

A második félidőben a Valencia játékosa, Javi Fuego állította be a 3–1-es végeredményt. A középpályás hatodik gólját szerezte a spanyol első osztályban, az adott mérkőzéseket aktuális csapata minden esetben megnyerte.

A „denevérek” sikerüknek köszönhetően megelőzték a Sevillát a táblázaton, és feljöttek a negyedik helyre – három pontra az Atlético Madrid mögé.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
20. FORDULÓ

Valencia–Sevilla 3–1 (Parejo 18., 32. – az elsőt 11-esből, Javi Fuego 56., ill. Bacca 36. – 11-esből)

KORÁBBAN

Deportivo La Coruna–Granada 2–2 (José Rodríguez 34., Lucas 38., ill. Piti 7., Robert Ibánez 83.)
Athletic Bilbao–Málaga 1–1 (San José 71., ill. Javi Guerra 78.)
Espanyol–Almería 3–0 (Stuani 37., 40., Caicedo 74.)

1. Real Madrid 19 16 3 64–16 +48 48
2. Barcelona 20 15 2 3 54–9 +45 47
3. Atlético Madrid 20 14 2 4 40–19 +21 44
4. Valencia 20 12 5 3 38–18 +20 41
5. Sevilla 19 12 3 4 31–20 +11 39
6. Villarreal 20 11 5 4 33–17 +16 38