La Liga: Torres góljával nyert, és második az Atlético

2017.12.16. 22:43
Fernando Torrest ünneplik a társak (Fotók: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán Fernando Torres góljával 1–0-ra legyőzte a kieső helyen álló Alavést a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában, ezzel a Valenciát megelőzve feljött a második helyre. A Turia-parti csapat 2–1-re kikapott az Eibar vendégeként, míg a baszk derbin az Athletic Bilbao és a Real Sociedad nem bírt egymással.

ATLÉTICO MADRID–ALAVÉS

A Valencia vereségével az Atlético Madrid esélyt kapott, hogy fellépjen a tabella második helyére, és ehhez az Alavés ideális ellenfélnek is tűnt, bár a vitoriai csapat az előző két bajnokiját megnyerte (Girona 3–2, Las Palmas 2–0). Ehhez képest a madridiak megszenvedtek a három pontért, a csereként beálló Fernando Torres a 74. percben gyötörte be a győztes találatot (1–0). A 33 esztendős spanyol csatár Sime Vrsaljko precíz beadása után tessékelte a labdát a kapuba.

Az Atlético sorozatban negyedszer nyert, míg az Alavés maradt kieső helyen.

EIBAR–VALENCIA

A Valencia november 26-án annak tudatában fogadta a listavezető Barcelonát, hogy ha nyer, akkor egy pontra megközelíti a katalánokat. Három héttel később a Turia-parti együttes hátránya nyolc pontra nőhet a Barcelona mögött.

A „denevérek” szombaton Eibarba látogattak, ahol eddig csak egyszer, 2014 decemberében nyertek az élvonalban, egy bizonyos Paco Alcácer találatával. A baszk csapat jó előjelekkel várhatta a mérkőzést, hiszen a legutóbbi négy fordulóban 10 pontot gyűjtött.

A gól nélküli első félidő után a hazaiak a 49. percben Takasi Inui góljával megszerezték a vezetést, ám a Valencia nem sokkal később Santi Mina révén válaszolt. Az utolsó húsz percre a vendégeknél beállt a PSG-től kölcsönkapott Goncalo Guedes, aki az előző három bajnokin sérülés miatt nem léphetett pályára.

A győztes gólt azonban nem ő és nem is valamelyik csapattársa, hanem Joan Jordán jegyezte, aki a 87. percben hatméteres fejesével eldöntötte a meccset az Eibar javára (2–1). Marcelino García Toral csapata így három fordulón belül másodszor kapott ki.

Az Eibar pontszámban utolérte a hatodik helyen álló Villarrealt, míg a Valencia visszacsúszott a harmadik helyre.

Az eső sem segített, Santi Mináék megégtek Eibarban

ATHLETIC BILBAO–REAL SOCIEDAD

Az első félidőben a két csapat játékosai nem jutottak el kaput eltaláló lövésig, ami a baszk tartományi rangadók történetében legutóbb 2003-ban fordult elő. A szünet után sem esett gól, így 2015 szeptembere után ismét 0–0-ra végeztek a felek.

A Bilbao öt forduló óta veretlen, míg a Sociedad az elmúlt öt bajnokiján csak három pontot szerzett.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
16. FORDULÓ

Atlético Madrid–Deportivo Alavés 1–0 (F. Torres 74.)

Eibar–Valencia 2–1 (Inui 49., Joan Jordán 87., ill. Santi Mina 57.)

18.30: Las Palmas–Espanyol
20.45: Barcelona–Deportivo La Coruna (Tv: Sport1)

Hétfő
21.00: Málaga–Real Betis

*A Leganés–Real Madrid mérkőzést a vendégek klubvilágbajnoki kötelezettségei miatt elhalasztották. A találkozónak még nincs új időpontja.

1. Barcelona 15 12 3 38–7 +31 39
2. Atlético Madrid 16 10 6 25–7 +18 36
3. Valencia 16 10 4 2 36–16 +20 34
4. Real Madrid 15 9 4 2 30–11 +19 31
5. Sevilla 16 9 2 5 19–19 0 29
6. Villarreal 15 6 3 6 22–20 +2 21
7. Eibar 16 6 3 7 18–28 –10 21
8. Getafe 15 5 5 5 20–15 +5 20