La Liga: Suárez duplázott, a Barca hozta a városi derbit

2017.04.29. 22:36
Luis Suárez kétszer mutathatta be szokásos gólörömét (Fotó: AFP)
A Barcelona a két gólt szerző Luis Suárez vezérletével 3–0-ra legyőzte idegenben az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának városi rangadóján. A vendégek harmadik találatát – ami időrendben a második volt – Lionel Messi előkészítése után Ivan Rakitic jegyezte.

A Barcelona kezdőcsapatába visszatért a hárommeccses eltiltását letöltő Neymar, az alapemberek közül viszont hiányzott Andrés Iniesta, aki már a pénteki edzésen sem vett részt kisebb sérülése miatt. A csapatkapitányt a középpályán André Gomes pótolta – legalábbis ő játszott helyette.

A mérkőzés első nagy lehetőségét az ötödik percben a hazaiak hagyták ki, akik az első félidőben remekül tartották magukat. A Barcelona ugyan fokozatosan átvette a játék irányítását, de tiszta gólhelyzeteket nem tudott kialakítani, a 40. percben Sergi Robert fejese jelentett először veszélyt az Espanyol kapujára.

A szünet után a vendégek hamar előnybe kerültek, Luis Suárez csapott le a Jurado által nagyon rosszul hazaadott labdára, majd jobb külsővel ellőtt Diego López mellett (0–1).

Ezt követően a Barcelona már uralta a meccset, de amíg a második gólját nem szerezte meg, addig nem dőlhetett hátra. A 76. percben Lionel Messi indult meg a hazaiak térfelének közepén, két védő is elhasalt előtte, miközben ő finoman Ivan Rakitic elé tálalt, aki bal belsővel a bal alsó sarokba gurított (0–2).

A kegyelemdöfést a 87. percben Suárez adta meg, miután az Espanyol balhátvédje, Aaron Caricol a saját ötösén borzalmasan találta el a labdát – az uruguayi lecsapott a lehetőségre, elfektette Diego Lópezt, és a kapuba emelt (0–3).

Az Espanyol sorozatban 16. alkalommal (3 döntetlen, 13 vereség) sem tudta megverni a városi derbin a Barcát, amely visszavette a vezetést a táblázaton az egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridtól.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
35. FORDULÓ

Espanyol–Barcelona 0–3 (L. Suárez 50., 87., Rakitic 76.)
Real Sociedad–Granada 2–1 (Vela 45., Juanmi 84., ill. A. Ramos 65.)
Real Madrid–Valencia 2–1 (C. Ronaldo 27., Marcelo 86., ill. Parejo 82.)
Las Palmas–Atlético Madrid 0–5 (Gameiro 2., 18., Saúl 17., Thomas 72., F. Torres 91.)
Vasárnap

12.00: Osasuna–Deportivo La Coruna (Tv: Sport1)
16.15: Real Betis–Deportivo Alavés
18.30: Eibar–Leganés
20.45: Celta Vigo–Athletic Bilbao (Tv: Sport1)
Hétfő
21.00: Málaga–Sevilla
Pénteken játszották
Villarreal–Sporting Gijón 3–1 (Soldado 33., Bakambu 47., 59., ill. Douglas Pereira 73.)

1. Barcelona 35 25 6 4 104–33 +71 81
2. Real Madrid 34 25 6 3 92–39 +53 81
3. Atlético Madrid 35 21 8 6 65–25 +40 71
4. Sevilla 34 20 8 6 60–40 +20 68
5. Villarreal 35 18 9 8 52–28 +24 63
6. Real Sociedad 35 19 4 12 54–48 +6 61
7. Athletic Bilbao 34 18 5 11 48–38 +10 59
8. Eibar 34 14 9 11 52–45 +7 51