Oda a Real Madrid veretlenségi sorozata, Ramos öngólja is kellett hozzá

2017.01.15. 20:35
Sergio Ramost saját kapujába fejelte a labdát (Fotó: AFP)
Roppant feszült hangulatú mérkőzést játszott a Real Madrid a Sevillával a La Liga 18. fordulójában. A sevillaiak nagy bánatára Cristiano Ronaldo ismét betalált nekik, nagy örömükre a sokak által kritizált egykori kedvencük, Sergio Ramos öngólt vétett, majd a ráadásban Sztevan Jovetics megszerezte új csapata számára a győzelmet is.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Sevilla–Real Madrid 2–1 (S. Ramos – öngól 85., Jovetics 92., ill C. Ronaldo 67. – 11-esből)

ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Sokszor egymásnak feszült mostanában a Sevilla és a Real Madrid, és bizony ezek a csaták nem múltak el sebek nélkül, párat legutóbb Sergio Ramos és az andalúzok szurkolótáborának egy része tépett fel egymáson.

Ennek is köszönhetően tömegtüntetéssel, síppal, dobbal, nádi hegedűvel és petárdákkal, lángtengerrel fogadta a sevillai nagyérdemű a fővárosiak buszát, és bizony a stadion gyepén sem volt éppen baráti a hangulat.

Ugyan sokat nem izgulhattunk az első félidőben, de láthattunk pár helyzetet, és sok-sok kőkemény, kíméletet nem ismerő belemenést; idegesebb játékvezető már a szünetig kiosztott volna tucatnyi sárgát és pár pirosat.

A vendégektől Cristiano Ronaldo és Karim Benzema (előbbi kétszer is), a hazaiaktól a középcsatár Wissam Ben Yedder hagyott ki ziccert – a hármas közül a portugál zseni lőtt végül gólt, egy Daniel Carvajal által kiharcolt büntetőből. 1–0!

Nem adták fel a hazaiak, a hajrában a Real-nevelés Pablo Sarabia szabadrúgását Sergio Ramos a saját kapujába fejelte – van humora a futball spanyolországi istenének. 1–1!

Ramos később kétszer is nagyot mentett kapuja előtt, de nem örülhetett az egy pontnak sem, mert a ráadásban a csereként beállt, az Intertől nemrégiben kölcsönvett Sztevan Jovetics a kupamérkőzés után ismét betalált a Madridnak: 2–1!

Elveszítette tehát negyven mérkőzés óta húzódó veretlenségét a Real Madrid, amely tavaly április 6. óta kapott ki újra.

KORÁBBAN

Celta Vigo–Alavés 1–0 (Radoja 89.)
Sporting Gijón–Eibar 2–3 (Carmona 9., Cases 57., ill. Adrián 4., Pedro León 21., Luna 22.)
Granada–Osasuna 1–1 (Kravets 69., ill. O. Riera 12.)
Valencia–Espanyol 2–1 (Montoya 17., Mina 73., ill Diego López 85.)
Deportivo La Coruna–Villarreal 0–0
Leganés–Athletic Bilbao 0–0

Barcelona–Las Palmas 5–0
(L. Suárez 14., 57., Messi 52., Turan 59., Aleix Vidal 80.)

Atlético Madrid–Betis 1–0 (Gaitán 8.)