Gól nélküli döntetlennel kezdett a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.09.20. 20:50
Benzemának nem ment (Fotó: AFP)
A La Liga 2. fordulójában a címvédő, első idénybeli bajnokiját vívó Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott a Real Sociedad otthonában.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
Real Sociedad–Real Madrid 0–0
San Sebastián,
Reale Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Munuera
Real Sociedad:
Remiro – Gorosabel, Elustondo, Le Normand, A. Munoz – Merino, A. Guevara (U. González, 89.) – Portu, Oyarzabal (Januzaj, 74.), Barrenetxea (Bautista, 74.) – Isak (David Silva, 63.). Vezetőedző: Imanol Alguacil
Real Madrid: Courtois – Carvajal, S. Ramos, Varane, F. Mendy – Kroos, Modric (Valverde, 69.) – Rodrygo (Park, 69.), Ödegaard (Casemiro, 69.), Vinícius Junior (Arribas, 90.) – Benzema. Vezetőedző: Zinédine Zidane

Meglepte kissé Zinédine Zidane a szurkolókat a Real Sociedad elleni bajnokira, kezdőbe vezényelte ugyanis az előző idényben a mostani ellenfélnél kölcsönben futballozó Martin Ödegaardot, aki a két brazil szélső, Vinícius Júnior és Rodrygo között középen szerepelt, mögötte a Luka Modric, Toni Kroos kettősnek jutott hely, Casemirónak és Federico Valverdének pedig csak a kispadon.

Karim Benzema a 350. La Liga-mérkőzését játszotta – 169 góllal és 95 gólpasszal a háta mögött –, és az első félidőben két gólt hozzátehetett volna a parádés mutatóhoz, ám mindkétszer rosszul célzott az ötös előteréből. Nem hozott jó futballt az első félidő, de két hazai helyzetet igen: előbb a mezőny legjobbja, a középső védő, Aritz Elustondo fejelt a léc fölé, majd Alexander Isak közeli lövését fogta elképesztő bravúrral Thibaut Courtois.

A svéd fiatalt annak idején éppen a Real Madrid orra elől vette meg a Borussia Dortmund, de már ő is a Sociedadban futott be. Amely klubot bizony kinőtte már a szenzációs labdákat osztogató Mikel Oyarzabal, pechjére Ander Barrenetxea elhibázta a ziccerét, a szélső nem sokra rá meg majdnem begyűjtötte a második sárga lapját...

Oyarzabal ziccerben maga nagyon rosszul lőtt kapura nem sokra rá, bizony könnyedén átfutott a nagy Real középpályáján a kis Real, azonnal elkezdett melegíteni Casemiro. Hamarabb futott a pályára azonban a Manchester Citytől megszerzett David Silva, aki Isakot váltotta, és tíz év után lépett újra pályára a La Ligában.

Casemiróval és Valverdével együtt beállt az újonc Marvin Park is a Madridba, a húszéves spanyol jobbszélső, egyszeres U19-es válogatott, akinek volt egy kisebb helyzete, de elrontotta. David Silva 16-os előtti lövését pedig önfeláldozóan mentette a később a mérkőzés legjobbjának megválasztott Raphaël Varane, Zidane pedig beküldte a legvégére a 19 éves szélsőt, Sergio Arribast is – de maradt a gól nélküli döntetlen. 0–0

Varane a meccs legjobbja!

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Három perc a ráadás.

89. perc Guevara le, Urko González be a hazaiaknál. Újoncavatás itt is. A jobbszélső Sergio Arribas is a pályán, Vinícius helyén. Újabb újonc.

88. perc Januzaj jobb oldali beadását Silva ballal kapura teszi 19-ről, Varane önfeláldozóan ment. Ápolás.

82. perc Egyre több a pontatlanság, elfáradtak a felek a hajrára.

78. perc Benzema és Vinícius hoz össze egy helyzetet Parknak, aki nem mer lőni az ötös jobb sarka elől, majd Elustondo és Le Normand zár össze az ötös bal sarka és Mendy előtt.

Nagyon pontatlanul játszik a Madrid ma.

74. perc Oyarzabal le, Adnan Januzaj be, volt MU-s szélső a volt koronavírusos karmester helyén. Jon Bautista meg Barrenetxeát váltja.

70. perc Kroos lő jobbal a léc fölé a 16-os előteréből.

A húszéves spanyol jobbszélső, egyszeres U19-es válogatott, négy éve érkezett a klubhoz. Az előző idényben 10 kanadai pontot termelt a tartalékok között 40 fellépésen.

69. perc Hármas csere lesz a Madridban, Casemiro, Federico Valcerde és az újonc Marvin Park be, Ödegaard, Modric és Rodrygo le.

69. perc Modric passzát Kroos kissé balról, jobbal 12-ről kapura teszi, Remiro balra eldőlve kibokszolja a labdát a mezőnybe.

63. perc David Silva be, Isak le!

62. perc Rodrygo passzát Benzema jobbal 21-ről jobbal keményen megküldi a bal alsó felé, de véd vetődve Remiro.

61. perc Vinícius fut hátra védekezni, szerel a bal szélen, aztán középen, Isak elől is!

59. perc Ödegaard könnyű passzt ront, nem megy neki ma.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

56. perc Carvajal távoliját elkapja a jobb sarok előtt Remiro, vetődnie sem kell. Kontra, Gorosabel passzát Oyarzabal ballal 12-ről az égbe rúgja. ZICCER!

55. perc Benzema szökteti a balon Viníciust, rossz a ballábas beadás azonban a jobb sarok elől. Carvajal beadását nem éri el a hazai kapus, Munoz kisegíti.

A Real Madrid 34-szeres bajnok, legutóbb 2008-ban tudta megvédeni a címét.

54. perc Mendy elkaszálja Elustondót, neki sincs sárga lap.

A Real Madrid az előző 11 idénynyitón veretlen maradt, nyolcszor nyert is.

52. perc Ödegaard megvillan, passzát Benzema 11-ről jobbal kapura teszi, de ment a bevetődő Elustondo. Kirúgás, ráadásul.

49. perc Barranetxea felrúgja a balon Varane-t, de megússza a kiállítást!

47. perc Oyarzabal újabb csodapasszát az ötös bal sarkáról ballal, kapásból a bal sarok mellé vágja Barranetxea! Nem sokkal, de célt tévesztett.

46. PERC FOLYTATJUK!

Pahino 8

Isakot tavaly 6.5 millióért megvette a Sociedad, ma 22.5 milliót ér.

Zidane sokakat meglepett a kezdőjével (Fotó: AFP)

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Ne feledjük, anno a svédet éppen a Real Madrid orra elől vette meg a Dortmund!

43. perc BRAVÚR, Oyarzabal remek indítása után Isak lő az ötös bal sarka elől jobbal kapura, bal lábbal véd azonban Courtois, majd nem sokra rá a svéd jobbal 17-ről a bal felső fölé lő. Merino passza után.

42. perc Cseles hazai korner, az ötös bal sarka elől a rövid felső fölé fejel Elustondo.

40. perc Benzema ballal 14-ről a jobb alsó mellé lő, középről, elesett lövés közben.

39. perc Mendy bal oldali beadását Vinícius jobbal a bal alsóba vágja 23-ról.

38. perc Remiro nem figyel, de megússza, Vinícius passzát elhúzza mellette Benzema, de ballal az ötös bal sarka elől ellő keresztbe a kapus előtt.

Franciák egymás között.

36. perc Carvajal jobb oldali, jobblábas beadását elkaparja az utolsó pillanatban Vinícius elől Gorosabel! Szöglet, Ramos hétről Munozba lő, a labda a védő testéről pattant a karjára. Nincs 11-es, a VAR szerint sem. Az újabb szögletnél Le Normand kap egyet Varane-tól a férfiasságára.

35. perc Mendy beadását kifejeli Le Normand, kontra, Isak elől ment az utolsó védő, Varane a jobb szélen, Guevara lapos passza után.

33. perc Sárga lap Rodrygo lerántásáért Aihen Munoznak. Kroos jobb oldali beadását kifejelik Ramos elől.

29. perc Ferland Mendy ellöki Portut a jobbon, sárga lap. A beadás rossz, Benzema megindulna egy esernyőcsellel, azonnal fellökik.

26. perc Vinícius jobb oldali beadását Benzema elől becsúszva menti Elustondo tanár úr!

24. perc Ander Barrenetxea Muguruza kap sárga lapot Carvajal megrúgásáért.

23. perc Rodrygo jobbról jobbal Benzema elé nyesi a labdát az ötös bal sarka elé, ment fellek Elustondo.

Benzema: 350 La Liga-meccs,169 góllal és 95 gólpasszal.

21. perc Munoz kicselezi a balon Rodrygót, a beadását kifejeli Varane.

19. perc
Muniz rúg bele Rodrygóba a miheztartás végett.

16. perc Vinícius az ötös bal sarka előtt, de önző, Mendy beadását menti Elustondo.

13. perc Ödegaard passzát Benzema jobbal 18-ról a kapus elé lövi.

Közel 2000 nap után játszik újra a Madridban Ödegaard.

11. perc Mendy és Vinícius akciózik a balon, Modric elszórja aztán a labdát.

10. perc Kroos bal oldali, jobblábas beadását kifejeli Ramos elől Barrenetxe.

5. perc Összerúg Benzema és Elustondo, ápolás.

3. perc Nagy realos mezőnyfölénnyel, helyzet nélkül.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben ls kék nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Mégiscsak kezd Ödegaard.

Egy kis örökmérleg: 157 találkozó, 32 sociedados és 846 madridi sikerrel, 199, ill. 329 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól David Silva, Joseba Zaldua, Asier Illarramendi, Ander Guevara, Martín Zubimendi, Willian José és Alex sérült vagy koronavírusos.

Zinédine Zidane-nak ez lehet a századik bajnoki győzelme vezetőedzőként, de nincs könnyű helyzetben, mert Eden Hazard-ra, Marco Asensióra, Lucas Vázquezre, Iscóra, Éder Militaóra és Mariano Díazra sem számíthat, Gareth Bale és James Rodríguez pedig távozott a csapattól.

A Real Sociedad az előző idény végére kifulladt, az utolsó öt bajnokijából csak egyet nyert meg, de még így is a hatodik, európai kupaindulást jelentő helyre ért be. Mérlege az előző öt hazai meccse alapján 1–1–3. Az új szezon első fordulójában a Valladolid vendégeként ikszelt. A Real Madrid az első fordulóban nem lépett pályára. A „királyi gárda” a nyáron megnyerte a bajnokságot, öt ponttal előzte meg ősi riválisát, a Barcelonát. Vendégként a kényszerszünetet követően veretlen maradt (4–1–0). Real Sociedad–Real Madrid 2017–2018: 1–3, 2–5, 2018–2019: 3–1, 2–0, 2019–2020: 1–2, 1–3

A Real Madrid ellen eddigi pályafutása során tizenötször játszott, öt győzelem s két döntetlen mellett nyolc vereség a mérlege, két gólt és ugyanennyi gólpasszt jegyez a királyiak ellen. Nem is olyan régen csereként kilenc percet kapott a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő angliai visszavágóján, amelyen 2–1-re győzött a Manchester City. Hasonló eredménnyel ő is kiegyezne, a vendégek célja viszont címvédőként nem lehet más, mint győzelemmel kezdeni a bajnokságot.

A helyére igazolta a Sociedad a világ- és Európa-bajnok David Silvát, aki tíz év után távozott a Manchester Citytől, és rutinja sokat segíthet az alapvetően fiatal futballistákból álló csapatnak. Az első fordulóban a Valladolid otthonában elért 1–1-es döntetlen alkalmával nem játszhatott, mivel elkapta a koronavírust, ám ezúttal ott van a keretben, más kérdés, hogy a hírek szerint egyelőre nincs tökéletes erőállapotban. Legutóbb tíz éve, a Valencia futballistájaként varázsolhatott a La Ligában, és a 2019–2020-as idényben kulcsszerepe volt abban, hogy a csapat a harmadik helyen végzett a bajnokságban, és indulhatott a BL-be.

„Láttuk, hogyan teljesített a Real Sociedadban, képzeljük el, mire lesz képes a Real Madridban, amelyben nagyszerű futballistákkal játszhat együtt – mondta a baszk csapat vezetőedzője, az As által idézett Imanol Alguacil. – Jobban örülnék, ha nem játszana ellenünk, mert az előző idényben testközelből tapasztalhattam, remek futballista.”

Harmincegy meccsen négy gólt és hat gólpasszt jegyzett a legutóbbi kiírásban, az Atlético Madrid elleni 2–0 alkalmával gólt szerzett, és a mérkőzés legjobbjának választották. Arra kevés az esély, hogy vasárnap kezdő lesz, de vélhetően pályára lép San Sebastiánban.

Ahhoz képest, hogy tavaly nyáron több mint 350 millió eurót költött játékosokra a Real Madrid, ebben az átigazolási időszakban egyelőre nem adott ki pénzt újakra. Az egyetlen jelentős erősítésnek a kölcsönből visszatérő Martin Ödegaard tekinthető, aki éppen legutóbbi csapata, a Real Sociedad ellen mutatkozhat be vasárnap. A kivételes tehetségnek tartott, 21 éves norvég középpályást 2015 januárjában hárommillió euróért igazolták a Strömsgodsettől, s korábban egy-egy bajnoki, illetve kupameccsen lépett pályára a királyiak felnőttcsapatában. Az utóbbi években a Heerenveennek, a Vitesse-nek és a Real Sociedadnak adták kölcsön, és az előző idényben annyira meggyőzően teljesített a baszk csapatban, hogy a madridiakat irányító Zinédine Zidane úgy döntött, ideje visszahívni.

Az utóbbi években a szurkolókkal és Zinédine Zidane vezetőedzővel nem találta meg a közös hangot, az előző idényben perememberré vált, a bajnokságban mindössze 16 meccsen játszott, és csak 12-szer volt kezdő. A Marca legfrissebb szavazásán a szurkolók többsége arra voksolt, hogy átlagos teljesítményt nyújtott Madridban, és sokkal többet is kihozhatott volna magából. A leggyakrabban azt vetették a szemére, hogy hét év alatt sem volt hajlandó legalább alapszinten megtanulni spanyolul, és a csapatba sem tudott soha beilleszkedni. Az sem tett jót a megítélésének, hogy a hét idény alatt 33 alkalommal volt sérült.

A Tottenham elnöke, Daniel Levy magángépe péntek délután fél kettőkor landolt Angliában a két futballistával a fedélzeten. Gareth Bale-nek nem lesz idegen a brit főváros, 2007 és 2013 között játszott a Tottenhamben, majd 2013 nyarán akkor klubrekordot jelentő 100.8 millió euróért szerezte meg a Real Madrid. Hét idény alatt a Bajnokok Ligáját négyszer, a bajnoki címet kétszer, a Király-kupát egyszer nyerte meg, 251 mérkőzésen 104 gólt szerzett és 57 gólpasszt adott. Több emlékezetes megmozdulása volt, a 2014-es Király-kupa-döntőben a gólja előtt „körbefutotta” a Barcelona védőjét, Marc Bartrát, a 2018-ban a Liverpool elleni BL-döntőben szerzett ollózós gólja pedig a finálék történetének egyik legszebbje.

Hét év után távozik a Real Madridtól Gareth Bale, akinek kulcsszerepe volt a sorozatban megnyert három Bajnokok Ligája-győzelemben, mégsem tudta magát megkedveltetni a szurkolókkal. Egybehangzó lapértesülések szerint a 31 éves walesi szélső egyelőre kölcsönbe érkezik a Tottenhamhez úgy, hogy a heti 600 ezer fontos bérének egy részét továbbra is a spanyol klub állja. Ezzel ő lesz a Premier League legjobban kereső futballistája, a Spurs drukkerei pedig dörzsölhetik a tenyerüket, mert vele együtt a spanyol válogatott balhátvédet, a 23 éves Sergio Reguilónt is sikerült szerződtetni. Ő az előző idényt kölcsönben a Sevillánál töltötte, alapembere volt az Európa-ligát nyerő csapatnak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL SOCIEDAD–REAL MADRID MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!