A Real Madrid visszatért a győzelem ösvényére

2015.01.10. 15:54
James Rodríguez kezdte meg a madridi gólgyártást (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában a Real Madrid az Espanyolt fogadta, és bár az 53. perctől Coentrao kiállítása miatt emberhátrányban játszott, mégis magabiztos, háromgólos győzelmet aratott.

SPANYOL LABDARÚGÁS,
PRIMERA DIVISIÓN
18. FORDULÓ

Real Madrid–Espanyol 3–0 (J. Rodríguez 12., Bale 28., Nacho 76.)

Rossz szériában várta a Real Madrid az Espanyol elleni meccset, mert a legutóbbi bajnoki és kupamérkőzésén egyaránt vereséget szenvedett. Remek alkalom kínálkozott a javításra, hiszen a barcelonai Espanyol közepes teljesítménnyel a középmezőnyben húzódott meg.

Érdekesség, hogy a Real Madrid a 22 mérkőzéses győzelmi sorozata óta előbb felkészülési meccsen maradt alul a Milannal szemben, majd a bajnokságban a Valencia, a Király-kupában pedig az Atlético Madrid otthonában szenvedett vereséget. A barcelonaiak sem nyertek még az idén, az Eibartól otthon, míg a Valenciától idegenben kaptak ki 2–1-re.

Határozottan jelezte a hazai csapat, hogy ma csak ő nyerhet. Nem is kellett sok, alig 12 perc, és máris az Espanyol hálójában táncolt a labda.

Bale küldött remek indítást C. Ronaldónak, aki kissé kisodródva középre játszott, ahol James Rodríguez érkezett, aki kilenc méterről a lemaradó védők szomorú tekintetétől kísérve a jobb alsóba lőtt. 1–0

Esélytelenül vergődött a barcelonai gárda a Real nyomása alatt, helyzetbe pedig nem is tudott kerülni. Ennek egyenes következménye volt, hogy gólt kap, ami a 28. percben be is következett.

Szabadrúgáshoz jutott a Real Madrid, Bale állt a labda mögé, és 24 méterről, ballal elcsavarta a labdát a sorfal felett, a kiváló lövés pedig a bal kapufáról pattant a hálóba. Casilla mozdulni sem tudott. 2–0

Ezzel a maga részéről az első félidő érdemi részét letudta a Madrid, jókat adogattak játékosai a szünetig, de nagyon nem kellett megerőltetnie magát a listavezetőnek.

A másodikban is csak keveset változott a játék képe. Az Espanyol megpróbált kicsit jobban előrenyomulni, de próbálkozásaiban nem volt átütőerő, a hazaiak védelme könnyedén rombolt.

Az 53. percben váratlanul tíz emberre fogyatkozott a Real Madrid. Coentrao és Canas ütközött össze, mindketten a labdát akarták becsúszva elérni. Sajnos a madridi kinyújtott lába eltalálta Canas hasát, vagy tán az az alatti részt... A bíró szándékosnak ítélte az esetet, és kiállította a portugált.

Úgy tűnt, rámosolyog a szerencse a vendégekre, mert bár addig keveset mutattak, felcsillant előttük az esély. Szépen sorban beálltak a góllövésre alkalmas cserejátékosok, de helyzetbe ők sem tudtak kerülni. Tíz emberrel is a Real irányította a játékot. Az Espanyol játékának legnagyobb kritikája, hogy még emberelőnyben is kaphatott volna legalább hármat.

De csak egyet kapott, a 76. percben, amikor nagyon szép támadás után Arbeloa balról remekül adott középre, Bale feje fölött elment a labda, de így volt jó Nachónak, aki nyolc méterről zavartalanul lőtt az Espanyol hálójába. 3–0

A cserejátékos első bajnoki gólját ünnepelte, a hazai nézők pedig azt, hogy végre újra visszatért a győzelem ösvényére csapatuk. Egyedül C. Ronaldo bánkódott kissé, mert nem talált be a kapuba. Ez legyen a legnagyobb baja.

1. Real Madrid 17 14 3 59–15 +44 42
2. Barcelona 17 12 2 3 41–8 +33 38
3. Atlético Madrid 17 12 2 3 34–15 +19 38
4. Valencia 18 10 5 3 32–15 +17 35
5. Sevilla 16 10 3 3 26–17 +9 33
6. Villarreal 18 9 5 4 30–17 +13 32
7. Málaga 18 9 4 5 22–18 +4 31
8. Eibar 18 7 5 6 23–24 –1 26