Jól sikerült újraindítás: a Real Madrid hármat rúgott az Eibarnak

T. D.T. D.
2020.06.14. 19:20
„Kösz, haver!” – Hazard önzetlen volt, gólpasszal szolgálta ki Sergio Ramost (Fotó: AFP)
Jó újrakezdés: a járványhelyzet miatti három hónapos kényszerszünet után először lépett pályára a Real Madrid, s rögtön 3–1-es győzelmet aratott az Eibar felett.

A Santiago Bernabéu Stadion felújítása miatt az RM Castilla pályáján, az Alfredo Di Stéfano Stadionban fogadta az Eibart vasárnap este a Real Madrid – mindkét csapat először lépett pályára március eleje óta. A találkozó Zinédine Zidane vezetőedzőnek különleges jubileumot hozott, hiszen ez volt a 200. mérkőzés, amelyen irányította a csapatot.

Néhány percnyi tapogatózás után máris megszerezte a vezetést a hazai csapat: Karim Benzema sikertelen cselei után a felszabadítani próbáló Sergio Álvarez éppen Toni Kroost találta meg, a német középpályás jobbal, kissé magas ívben lőtt, s ezzel át is verte Marko Dmitrovics kapust. A labda a bal felső sarokban kötött ki – 1–0!

Ezt követően egy ideig lassan csordogált a találkozó – az Eibar nem adta fel, de látszott, hogy a baszk kiscsapatnak nem ezen az estén fogja meglepni a fővárosiakat. A királyiak élvezték a játékot, a 30. percben jött is a második gól: Sergio Ramos a védelemből kilépve labdát szerzett, indította Benzemát, ő befelé indult, megtalálta Eden Hazard-t a jobb oldalon, a belga pedig a középen egyedül érkező csapatkapitányhoz passzolt. A védőnek már csak annyi volt a dolga, hogy négy méterről az üres kapuba passzoljon – sakk-matt, 2–0!

Az Eibar hiába próbálkozott valamiféle támadásvezetéssel, a Real Madrid védelme ezeket a helyzeteket könnyen megoldotta, Thibaut Courtois-nak kevés tennivalója volt. A másik kapu előtt viszont ennél is szembetűnőbb volt a különbség a csapatok között. Hamarosan jött a harmadik találat is: Benzema és Hazard összjátéka után Dmitrovics még védeni tudott, ám ismét Álvarez szabadított fel rosszul. Marcelo köszönte szépen, és kb. 12 méterről bal külsővel a bal alsóba lőtt – 3–0!

Habár az első játékrész alapján joggal várhattuk, hogy gólgálát rendez a Real Madrid, a második félidőre valamelyest feljavult a vendégek játéka. Ennek – ha némi szerencsével is, de – meglett az eredménye: Pedro León szöglete után Pablo De Blasis lőtt, a középen tartózkodó Pedro Bigasról a kapu felé pattant a labda. Courtois hozzáért, de nem tudott elég gyorsan reagálni. 3–1

A hátralévő játékidőben már nem változott az állás – a Real Madrid széppé tette Zidane jubileumát, és tapad a listavezető Barcelonára. Az Eibarnak ezzel szemben nagyon nehéz dolga lesz a bennmaradásért vívott harcban.