A Real nem kegyelmezett a harmatgyenge Bilbaónak

2014.10.05. 20:58
Cristiano Ronaldóék eggyel magasabb szinten játszottak, mint a Bilbao (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Real Madrid hazai pályán alapos verést mért a szebb napokat látott Bilbaóra. Cristiano Ronaldo három gólt lőtt, Benzema duplázott.

SPANYOL BAJNOKSÁG
7. FORDULÓ
REAL MADRID–ATHLETIC BILBAO 5–0 (C. Ronaldo 2., 55., 85., Benzema 41., 69.)

Madrid, 21.00, Vezette: Hernández

Volt egy megérzése Ernesto Valverdének, a tavaly negyedik helyen végzett Athletic Bilbao vezetőedzőjének. Úgy érezte, hogy ma a csapata megverheti a Real Madridot a Barnabéuban... Mivel csapata ebben a szezonban pocsékul szerepel, és a tabella (szinte) legalján szerénykedik, elég merész kijelentésnek lehetett ezt érezni.

No de egy dolog a megérzés, és valami egészen más a valóság, hiszen már a második percben ott táncolt a Bilbao hálójában a labda. Bale adott középre a jobb oldalról, Cristiano Ronaldón éppen senki sem állt, a portugál pedig az ötös sarkáról könnyedén fejelt a rövid sarokba. 1–0

A Bilbao nem nagyon tudott mit kezdeni a hazaiakkal, de azért küzdött becsülettel, és egészen váratlanul lassan kiegyenlítődött a játék. A Real megnyugodott a vezetéssel, a Bilbao pedig egyre merészebb lett. Ez a merészség aztán a 40. percig tartott, amikor egy szöglet után Benzemával nem törődtek az ötös vonalán a védők, a francia csatár pedig magasra emelkedett, szépen lefejelte a földre a labdát, amely a jobb fölső sarokba pattant. 2–0

A félidő végén már lehetett érezni, hogy ebben a Bilbaóban nincs erő az egyenlítésre sem.

A második félidő aztán statisztaszerepre kárhoztatta a gyengén futballozó vendégeket a Real. A nagy kedvvel játszó Real Madrid az 55. percben növelte az előnyét: Bale futott el a jobb oldalon, és az egész stadionban csak a bilbaói védők nem sejtették, hogy kinek fogja középre játszani a labdát... Naná, hogy Ronaldónak, aki öt méterről a hálóba belsőzött. 3–0

A negyedik gól csiki-csuki-helyzetből született. Cristiano Ronaldo futotta le a baszk védelmet, középre adott, és mintha csak a téren játszottak volna, Benzema a tizenegyespontról a hálóba gurított. 4–0

És még ezzel sem volt vége a rémálomnak, mert az utolsó tíz percben letáborozott a vendégek kapuja elé a Real Madrid, és csak Iraizoznak köszönhette a baszk csapat, hogy nem vált megalázóvá a különbség.

Azért öt alatt mégsem úszta meg az Athletic. A 85. percben egy bal oldali szöglet után az előrehúzódó Pepe lőtt 12 méterről, a labda megpattant az előtte álló Ronaldo leszorított kezén, úgy jutott a Bilbao hálójába. 5–0

Ezzel a Real Madrid folytatta a menetelését a szenzációs formában lévő Cristiano Ronaldóval. A Bilbao? Hát, Baszkföldön most valamit ki kellene találni, valami többet, mint a megérzés, mert a tények azt mutatják, hogy egyelőre a tabella kiesési zónájában tanyáznak...

1. Barcelona 7 6 1 19–0 +19 19
2. Valencia 7 5 2 17–4 +13 17
3. Sevilla 7 5 1 1 13–8 +5 16
4. Real Madrid 7 5 2 25–9 +16 15
5. Atlético Madrid 7 4 2 1 12–7 +5 14
6. Celta Vigo 7 3 3 1 12–10 +2 12
7. Villarreal 7 3 2 2 10–7 +3 11
8. Espanyol 7 2 3 2 9–8 +1 9