Real-bánat a városi derbin: az Atlético győzni jár a Bernabéuba

2016.02.27. 15:53
Az Atlético Madrid legyőzte idegenben a Real Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság 26. fordulójában Real Madrid–Atlético Madrid derbit rendeztek. A taktikusan játszó vendégek Antoine Griezmann góljával legyőzték a keveset mutató, bár több labdát birtokló hazaiakat. Ezzel a Real Madrid alighanem búcsút mondhat aranyérmes álmainak, Zinedine Zidane pedig elszenvedte első vereségét a csapat kispadján.

Városi rangadóra gyülekezett a tömeg Madridban a Santiago Bernabéu Stadionban. Mivel a Barcelona mögött éppen ez a két csapat tanyázott a forduló előtt a tabellán. Csakhogy a távolság meglehetősen nagy volt pontszámban, így mindkét madridi gárda tudta, hogy amelyikük itt kikap, az alighanem elbúcsúzhat bajnoki álmaitól.

Diego Simeone, az Atlético vezetőedzője azonban már a meccs előtt lényegében úgy nyilatkozott, hogy a Barcát utolérni illúzió.

Az első félidő meglehetősen unalmas játékot hozott. Sokáig még helyzetet sem lehetett feljegyezni. Sehol egy lövés, csak a nagy-nagy küzdelem. Az Atlético megint a védekezés megszervezésére tette a hangsúlyt, de a támadásokról sem mondott le, ezt jelezte Griezmann és Koke lövése is. A hazaiak egyetlen lehetőséget tudtak felmutatni, amikor Cristiano Ronaldo szabadrúgását védte bravúrral Oblak.

A második félidőre valamivel élénkebb tempóban jöttek ki a csapatok. Mindjárt az elején Ronaldo lőhetett volna gólt, de ajtó-ablak helyzetben 8 méterről mellé lőtt. Ezt bánhatta is a Real, mert nem sokkal később már vezetett az Atlético Madrid. Az 53. percben gyors Atléti-kontra után Antoine Griezmann játszott balra a támadást követő Felipe Luisnak, aki nagyon okosan egyből visszagurított, a francia pedig 11 méterről belsővel a jobb alsóba lőtt. 0–1

A vendégek beálltak védekezni, de nem volt nehéz dolguk, mert többen is tudásuk alatt játszottak a Realnál. Az utolsó húsz percben élénk támadásokba kezdett a királyi gárda, de sokáig nem tudott nagy helyzetbe kerülni. A 76. percben tizenegyeshez juthatott volna a hazai csapat, csakhogy Gabi szabálytalanságát nem vette észre a bíró, pedig köze nem volt a labdához.

Hiába a cserék, hiába a több labdabirtoklás, csak szenvedett a fehér mezes csapat, az Atlético pedig élvezte „betonvédelme" erejét, és eredményesen őrizte az előnyt.

Azt már lehetett tudni korábban is, hogy a bajnokság legjobb csapata idegenben az Atlético Madrid, de ez csak újabb megerősítést kapott, hiszen most már 13 vendégmeccséből 9-et meg tudott nyerni.

Tizenötödször nyert az Atlético a Real Madrid vendégeként a spanyol első osztályú bajnokságok történetében. A Barcelona tudott ennél többször, de még sohasem volt olyan csapat, amelyik három egymást követő szezonban meg tudta volna verni látogatóként a blancókat. Most lett.