La Liga: potyogtak a gólok és a lapok az Atlético meccsén

2016.10.29. 20:20
Carrasco (jobbra) a legutóbb négy meccsén hatszor talált be (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 4–2-re legyőzte a Málagát. A mérkőzésen kilenc sárga lap mellett két piros is született.

Az első 19 percben csupán egy szabálytalanság esett, és az első sárgára is a 43. percig kellett várni, de aztán alaposan belehúztak a felek...

Jól kezdte a meccset az Atlético, Carrasco betört a 16-oson belülre, majd 8 méterről, ballal balról a bal alsóba lőtt. A félidő derekához érve Gameiro használt ki egy védelmi hibát, megduplázva a házigazda előnyét (2–0), majd szinte a semmiből szépített a Málaga: Sandro Ramírez tréfálta meg szabadrúgásból, lehetetlen szögből Oblakot (2–1).

A szünet előtt Gameiro visszaállította a kétgólos különbséget (3–1), majd a 60. percben megfogyatkozott az Atlético: Szavics kapta meg második sárgáját.

Villámgyorsan jött a vendégek szépítő találata, Ignacio Camacho Oblak lába között juttatta a hálóba a labdát, majd az utolsó húsz perc kezdetén leginkább egymás rugdosásával foglalkoztak a felek, újabb piros nélkül.

A 86. percben Carrasco a jobb alsót is kilőtte, eldöntve a meccset (4–2), Castro pedig nem sokkal később szintén megkapta a második sárgáját, így mindkét gárda tíz fővel zárta az összecsapást.

LA LIGA
10. FORDULÓ
Sporting Gijón–Sevilla 1–1 (Moi Gómez 20., ill. Vietto 4.)
Alavés–Real Madrid 1–4 (Deyverson 7., ill. Cristiano Ronaldo 17., 33., 88. – az elsőt 11-esből, Á. Morata 84.)
Atlético Madrid–Málaga 4–2 (Carrasco 7., 86., Gameiro 25., 44., ill. Sandro Ramirez 31., Camacho 64.)
Barcelona–Granada 1–0 (Rafinha 49.)

1. Real Madrid 10 7 3 28–10 +18 24
2. Barcelona 10 7 1 2 30–12 +18 22
3. Atlético Madrid 10 6 3 1 25–6 +19 21
4. Sevilla 10 6 3 1 18–13 +5 21
5. Villarreal 9 5 4 16–5 +11 19
6. Real Sociedad 10 5 1 4 16–12 +4 16
7. Athletic Bilbao 9 5 4 14–12 +2 15