La Liga: a Barcelona nyolc gólt lőtt La Corunában

2016.04.20. 21:47
Luis Suárez (jobbra) igen termékeny estén van túl (Fotó: Reuters)
A Barcelona 8–0-ra győzött a Deportivo La Coruna otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában. Az Atlético Madrid csak egy gólt szerzett, ám azzal is elvitte a három pontot Bilbaóból, így továbbra is azonos pontszámmal áll a Barcával.

DEPORTIVO LA CORUNA–BARCELONA

Sorozatban elszenvedett három vereség után utazott a Barcelona a galíciai városba, ahol elsősorban Luis Suáreznek köszönhetően kilábalt a hullámvölgyből. Először a 11. percben Ivan Rakitic szöglete után talált be, majd a 24. percben Lionel Messi passzából. Az uruguayi először duplázott az első félidőben bajnoki meccsen ebben az idényben, ráadásul ezzel beérte Ronaldót, aki az 1996–1997-es szezonban jutott 47 gólig a Barca mezében. A brazil csatárnak ez 49 mérkőzésen sikerült, míg Suáreznek 48-on. Utóbbi itt nem állt meg...

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Depor még 0–1-nél kihagyott két hatalmas helyzetet, igaz, Suárez is elpuskázott egy óriási lehetőséget Dani Alves beadása után, már 0–2-nél. Utóbbinak nem volt jelentősége, mivel a katalánok a második félidő elején lerendezték a meccset. Előbb Suárez szolgálta ki tökéletesen Rakiticet, majd Messi Suárezt.

A góláradat itt nem ért véget, Suárez, Messi, Marc Bartra és Neymar is kihasználta még a Depor védelmének rendezetlenségét, ezzel a Barcelona beállította a legnagyobb különbségű idegenbeli győzelemre vonatkozó spanyol élvonalbeli rekordot. Korábban három alkalommal szintén a Barcelona győzött 8–0-ra.

Suárez négy góllal és három gólpasszal zárta a találkozót, ezzel ő lett az első játékos a La Ligában a 21. században, aki egy mérkőzésen hét gólban játszott főszerepet.

ATHLETIC BILBAO–ATLÉTICO MADRID

A San Mamésben sosem könnyű nyerni, az Atlético Madrid is megszenvedett Bilbaóban, ám Fernando Torres góljával elvitte a három pontot. A spanyol csatár a 38. percben Antoine Griezmann beadása után fejelt mintaszerűen a bal alsó sarokba, ezzel egymás után a negyedik bajnokiján volt eredményes. Ilyen sorozata legutóbb 2003 őszén volt a spanyol élvonalban.

Jan Oblak lett az első Atlético Madrid-kapus, aki 21 mérkőzésen megőrizte kapuját a góltól a La Ligában. Aminek viszont nagyon nem örülhetnek a madridi csapatnál, az Diego Godín sérülése, az uruguayi védőt már a 11. percben le kellett cserélni.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A hétvégén a Barcelona vendégeként diadalmaskodó Valencia tartja jó formáját, ezúttal az Eibart intézte el. A tizenegyest hibázó Paco Alcácer hármat vállalt csapata négy góljából.

A Sporting Gijón és a Málaga is szerzett egy gólt a 91. percben. Előbbi ezzel 2–1-re legyőzte a Sevillát, míg utóbbi pontot mentett a Rayo Vallecanóval szemben.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
34. FORDULÓ

Deportivo La Coruna–Barcelona 0–8
(L. Suárez 11., 24., 53., 64., Rakitic 47., Messi 73., Bartra 79., Neymar 81.)

Athletic Bilbao–Atlético Madrid 0–1 (F. Torres 38.)
Valencia–Eibar 4–0
(Alcácer 10., 28., 41., Cancelo 56.)
Sporting Gijón–Sevilla 2–1 (Krychowiak 22. – öngól, I. López 91., ill. Iborra 8.)
Málaga–Rayo Vallecano 1–1 (Ricca 91., ill. Baena 62.)
Real Madrid–Villarreal 3–0 (Benzema 41., Lucas Vázquez 69., Modric 76.)

1. Barcelona 34 25 4 5 96–29 +67 79
2. Atlético Madrid 34 25 4 5 58–16 +42 79
3. Real Madrid 34 24 6 4 101–30 +71 78
4. Villarreal 34 17 9 8 42–31 +11 60
5. Athletic Bilbao 34 16 6 12 52–42 +10 54
6. Celta Vigo 34 15 9 10 47–54 –7 54