La Liga: nem izzadt meg a Barca, négyet hintett az Eibarnak

2016.03.06. 17:51
A Barcelona meg sem állt négy gólig az Eibar ellen (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona idegenben 4–0-ra legyőzte az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában.

Nem kellett sokáig várni az éllovas Barcelona első góljára: a 8. percben Luis Suárez kapott jó labdát a tizenhatos jobb oldalánál, az uruguayi laposan középre passzolt, az érkező Munir közvetlen közelről az üres kapuba lőtt (1–0).

MESSI MEGINT DUPLÁZOTT; MSN: 100!
Lionel Messi a legutóbbi idényben is duplázott az Eibar otthonában, és a második gólt akkor is tizenegyesből szerezte.
• A Messi, Suárez, Neymar támadótrió a mai három találatnak köszönhetően elérte a 100 gólos határt ebben a szezonban.

Az eltiltott Neymart helyettesítő 20 éves játékos a második találatban is szerepet játszott, ugyanis ő adta a gólpasszt Lionel Messinek. Az argentin klasszis gyönyörű szóló után talált be: végigszlalomozott három Eibar-védő között, remekül helyezett lapos lövése után a labda a kapu bal alsó sarkában kötött ki (2–0).

A 75. percben Messi cselezgetett a hazaiak tizenhatosán belül, be akarta adni a labdát, ám az Iván Ramis kezére pattant, így tizenegyeshez jutottak a vendégek. Messi állt a labda mögé, és nem is hibázott, a támadó higgadtan a kapu közepébe emelt (3–0.)

A 84. percben az eddig csak az előkészítésben jeleskedő Suárez is betalált, a csatár a tizenhatoson belül adott egy kötényt védőjének, majd a kapu jobb alsó sarkába bombázott (4–0).

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ

Eibar–Barcelona 0–4 (Munir 8., Messi 41., 76. – 11-esből, Suárez 84.)
Real Sociedad–Levante 1–1 (Reyes 14., ill. Deyverson 24.)
Sporting Gijón–Athletic Bilbao 0–2 (Benat 27., De Marcos 59.)
Valencia–Atlético Madrid 1–3 (Cserisev 28., ill. Griezmann 24., F. Torres 72., Ferreira Carrasco 85.)