La Liga: Messi pontot mentett a Barcának a csempe stadionjában

2017.01.08. 22:36
Neymar sorozatban a 11. mérkőzésén volt gólképtelen a Barcelonában (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata Lionel Messi 90. percben lőtt szabadrúgásgóljával mentett pontot a Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli bajnokság 17. fordulójában.
RAKITIC MANCHESTERBE TART?
Ivan Rakitic nem került be a Barcelona meccskeretébe, és horvát lapértesülés szerint hamarosan a csapatot is elhagyhatja. A Sportske Novosti arról ír, hogy a horvát középpályás a Manchester Citybe igazol, az üzletet pedig a következő napokban nyélbe is üthetik.

A Villarreal stadionját El Madrigalról Estadio de la Cerámicára nevezték át – a régióban nagy hagyományokkal bíró csempeipar után, amelyben Fernando Roig, a klub tulajdonosa is érdekelt –, ezen a néven most „debütált" a létesítmény.

Szokás szerint a Barcelona-játékosok lábán volt többet a labda, de a Villarreal védelme ezúttal is jól zárt, nem véletlen, hogy a legkevesebb gólt kapta a ligában a „sárga tengeralattjáró". A hazaiak ráadásul veszélyes ellentámadásokat vezettek, de az első félidőben ezekből sem született gól.

SANSONE A HATODIK OLASZ
Christian Vieri, Marco Lanna, Stefano Fiore, Pablo Osvaldo és Fausto Rossi után Nicola Sansone a hatodik olasz futballista, aki a spanyol élvonalban bevette a Barcelona kapuját.

Nem úgy az 50. percben, amikor a Villarreal a saját tizenhatosa előtt szerzett labdát, amellyel néhány másodperc alatt felért a Barca kapuja elé, Nicola Sansone pedig a kapufa segítségével a kapuba lőtt. 1–0

Az utolsó húsz percbe fordulva Lionel Messi rövid időn belül kétszer is bosszankodhatott. Először azért, mert lövését Bruno Soriano kézzel blokkolta, a tizenegyes mégis elmaradt, majd következő próbálkozásánál a kapufát találta el az argentin. Ez volt a Barca-játékosok 11. kapufája ebben az idényben, ezzel ebben elsők a La Ligában.

Nem sokkal később Soriano találta el Javier Mascherano kezét a büntetőterületen belül, de a játékvezető ekkor sem ítélt tizenegyest.

A Barca a 90. percben törte meg a Villarreal ellenállását, Lionel Messi 18 méteres, rendkívül pontos szabadrúgásával. 1–1

Ez volt pályafutása 30. szabadrúgásgólja, a 24. a Barcelona mezében. A vereséget tehát elkerülte a katalán csapat, de így is csak a harmadik helyen áll a tabellán.