La Liga: Messi 11-est rontott, a Barcelona simán nyert

2015.09.20. 22:20
Neymar szép gesztussal üzent a megsérült Rafinhának (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában a címvédő FC Barcelona hazai pályán 4–1-re nyert a Levante ellen. Lionel Messi két gólt szerzett, s kihagyott egy tizenegyest.

Luis Enrique vezetőedző a Levante elleni bajnokin a kispadra nevezte Andrés Iniestát és Luis Suárezt is, így a kezdőcsapatban a fiatal Sandro Ramírez és Munir El-Haddadi is lehetőséget kapott. A katalánok a megszokottól kicsivel eltérő felállásban játszottak, 4–3–3 helyett inkább 4–2–3–1-re hasonlított a Barca formája.

Az borítékolható volt, hogy a Levante a mérkőzés jelentős részében a védekezésre fog összpontosítani, s ennek megfelelően a Barca végig mezőnyfölényben játszott. Az első negyvenöt perc során Neymar, Munir, Lionel Messi és Sandro is egészen közel járt a gólhoz, de Rubén kapus a helyén volt – amikor kellett.

A vendégeknek is adódott egy óriási lehetősége az első félidőben. A 27. percben Nabil Gilasz nagy helyzetbe került egy kontra végén, ám Javier Mascherano kicselezése után roppant csúnyán a kapu mellé durrantott.

A gól nélküli első játékrész után áttört a gát a Barcánál. A csatárok „gólképtelenségét” megunva a középhátvéd Marc Bartra mellel levette Messi zseniális beadását, s közelről a hálóba lőtt – a 49. percben. 1–0

Bő öt perccel később Neymar közelről második próbálkozásra bekotorta a labdát a Levante-védők lábai között. 2–0

Bartra és Neymar is egy Rafinha nevével ellátott Barca-mezt emelt a magasba gólja után, amivel a nemrég súlyosan megsérült társuknak üzentek.

A 61. percben pedig már hárommal mentek a katalánok, miután Messi magabiztosan értékesített egy Neymar által kiharcolt tizenegyest. A négyszeres aranylabdás argentin gólöröménél nem került elő az a bizonyos Rafinha-mez. Messinek nem mellesleg ez volt a tizennegyedik gólja a legutóbbi tizenegy, Levante elleni bajnokiján. 3–0

A három pont sorsa ezzel eldőlt, Luis Enrique pedig lehetőséget adott Gerard Gumbaunak, aki spanyol szakértők szerint a Barca-utánpótlás egyik legnagyobb tehetsége. A húszéves középpályásnak ez volt az első meccse a spanyol élvonalban, a felnőttcsapatban ezelőtt egy Király-kupa-meccsen játszott még az előző évadban.

A 64. percben újra zörrent a Levante hálója, de les miatt – jogosan – a játékvezető nem adta meg Munir gólját. Nem sokkal ezután viszont zörrent a másik háló is! Egy szögletnél Marc-André ter Stegen kapus alászaladt a labdának, a csereként beállt Víctor Casadesús pedig kihasználta az így adódó lehetőséget. 3–1

Aztán Lionel Messi újabb tizenegyest végezhetett el, de ezt bizony piszkosul elrontotta, s jóval a kapu fölé bombázott. Messinek ez volt a hatodik kihagyott tizenegyese a spanyol élvonalban az elmúlt tíz szezonban, ennél többet senki sem rontott ezen időszak alatt.

A hajrában Messi akcióból is betalált, a Levante védői nem nagyon támadták meg a középen betörő támadót, aki így gond nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot – beállítva ezzel a 4–1-es végeredményt.

A Barca a papírformának megfelelően könnyedén nyert, s továbbra is hibátlan a bajnokságban.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
4. FORDULÓ

Las Palmas–Rayo Vallecano 0–1 (J. Guerra 41.)
FC Barcelona–Levante 4–1 (Bartra 49., Neymar 55., Messi 60., 89. – az elsőt 11-esből, ill. Casadesús 65.)
KORÁBBAN
Sevilla–Celta Vigo 1–2 (F. Llorente 54., ill. Nolito 15., Wass 26.)
Deportivo La Coruna–Sporting Gijón 2–3 (Juanfran 16., Luis Alberto 27., ill. Sanabria 4., 7., Menéndez 34.)
Villarreal–Athletic Bilbao 3–1 (B. Soriano 43. – 11-esből, Gaspar 66., L. Baptistao 79., ill Aduriz 92.)