La Liga: ledőlt a kerítés, többen megsérültek, majd kiesett az Osasuna

2014.05.18. 18:50
Kiesett az Osasuna és a Real Valladolid! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában a Granada idegenben 1–0-ra legyőzte a Valladolidot, míg az Osasuna hiába nyert 2–1-re a már korábban kiesett Real Betis ellen, így is búcsúzik az élvonaltól. Sajnálatos baleset történt az Osasuna–Real Betis bajnoki mérkőzésen. A 12. percben a hazai gól ünneplése közben a kapu mögötti szektor kerítése kidőlt, több néző megsérült, s a játékosok és a máshol ülő szurkolók is segítettek a mentésben.

A kiesés elől menekülő Osasuna Oriel Riera góljával vezetést szerzett a 12. percben, ám a nagy ünneplés közepette kidőlt a lelátó kerítése, aminek következtében számos ember özönlött be a pályára.

A balesetben többen megsérültek, rajtuk a játékosok és a balesetet megúszó nézők segítettek.

A játékvezető az eset miatt félbeszakította a mérkőzést, a helyszínen megkezdődött a sérültek elszállítása és ellátása, illetve a pályára özönlő szurkolókat más szektorokba terelték.

Több játékos is segédkezett a mentésben, a betises Alfred N'Diaye például ölben vitt egy sérült kisfiút.

A játékvezető által elrendelt szünet mintegy félórás volt, utána folytatódott a meccs, míg a többi 18 órakor kezdődő bajnokin a félidőkben bevárták az Osasuna–Betis találkozót az izgalom fenntartása érdekében.

Az Osasuna hivatalos közleménye szerint senki nem sérült meg súlyosabban az esetnél, öt embert kellett kórházba szállítani zúzódások és kisebb sérülések miatt.

A pamplonaiak végül 2–1-re nyertek, ám mivel a Granada és a Getafe is nyert, így is búcsúzott az élvonaltól. Az Osasuna 14 év után esett ki a Primera Divisiónból, ebben a szezonban egyedüliként nem szenvedett vereséget a három nagy klub (Atlético Madrid, Barcelona, Real Madrid) egyikétől sem az El Sadar Stadionban. A klub 39 éves legendája, Patxi Punal utolsó mérkőzését játszotta, az 514 találkozón pályára lépő középpályás visszavonul.

Szintén búcsúzik az élvonaltól a Valladolid, amely otthon Sztefan Mitrovics öngóljával 1–0-ra kikapott a Granadától. Érdekesség, hogy a Valladolid hazai pályán 11 forduló óta veretlen volt, többek között legyőzte a Barcát, s ikszelt a Reallal.

A Getafe Ciprian Marica duplájával 2–1-re nyert a Rayo Vallecano vendégeként. A játékvezető 1–1-es állásnál nem adta meg a Rayo gólját, amit leginkább az Osasuna bánhat, mert egy Rayo-siker az ő benn maradásukat jelentette volna.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Rayo Vallecano–Getafe 1–2 (Trashorras 66., ill. Marica 42., 92. – a másodikat 11-esből)
Almería–Athletic Bilbao 0–0
Real Valladolid–Granada 0–1 (S. Mitrovics 43. – öngól)
Osasuna–Real Betis 2–1 (O. Riera 12., Acuna 15., ill. Chica 70.)