La Liga: lassan lendült bele, 3 perc alatt fordított a Barca

2018.09.15. 18:11
Luis Suárez egyenlítése után nem sokkal a győztes gól is megszületett (Fotó: AFP)
A Barcelona egyórányi játék után még vesztésre állt a Real Sociedad otthonában, de Luis Suárez és Ousmane Dermbélé révén három percen belül megfordította a találkozót, és négy forduló után is százszázalékos.

A válogatott szünetben pihenő Gerard Piqué, Jordi Alba és Lionel Messi is kezdett a Barcában, amely ellen első meccsét játszotta a Real Sociedad a felújított San Sebastian-i arénájában, amelyből eltüntették a futópályát, és közelebb engedték a szurkolókat a pályához.

Az első félidőben hiába játszott fölényben a Barca, csak egy gól esett, egy szöglet után Aritz Elustondo talált be Marc André ter Stegen kapujába.

A második félidő elején a Real Sociedad gyorsan el akarta dönteni a három pont sorsát, de három nagy helyzetet is kihagyott. Ahogy az lenni szokott, ilyenkor jött a nagy csapat bosszúja: a Barcelona két gyors gólt szerezve fordított. Előbb Luis Suárez talált be közelről, majd Ousmane Dembélé higgadt megoldással szerzett gólt. Dembélé négy meccs alatt szerzett három találatot – annyit, amennyit az előző szezonban összesen.

A Barcelona megőrizte százszázalékos mutatóját, vezeti a bajnokságot.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Real Madrid 1–1 (Muniain 32., ill. Isco 64.)
Real Sociedad–Barcelona 1–2 (Aritz Elutondo 12., ill. Luis Suárez 63., O. Dembélé 66.)
Atlético Madrid–Eibar 1–1