La Liga: kikapott az Atlético, hét ponttal leszakadt a Realtól

2014.12.14. 20:50
Hiába Mario Mandzukic zsonglőrködése, az Atlético kikapott a Villarrealtól (Fotó: Reuters)
A Villarreal idegenben 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. A „sárga tengeralattjáró” győztes gólját az argentin Luciano Vietto szerezte a meccs hajrájában.

Ez a nap is eljött! Az Atlético 2013 májusa óta, 582 nap és 27 meccs után először kapott ki bajnokin a Vicente Calderón Stadionban, ahol a Villarreal eddig mindig kapott gólt, most azonban a fővárosiak korábbi játékosa, Sergio Asenjo megálljt parancsolt az Atlético támadóinak.

Bár ehhez nemcsak ő kellett, hanem Pedro Pérez játékvezető is, aki a második félidő elején meglehetősen szigorú döntést hozott, amikor érvénytelenítette Mario Mandzukic találatát. A horvát csatár a jobbról érkező beadás után fejelt a kapuba, de a bíró megítélése szerint előtte ellökte magától az emberét – a televíziós felvételek alapján azonban ez közel sem biztos.

Az Atlético nagy erőket mozgósított a győztes gól megszerzése érdekében, ennek következtében azonban fellazult a védelme, amit a Villarreal több alkalommal is kihasználhatott volna, ám a befejezéseknél rossz döntéseket hoztak a vendégek játékosai – egészen a 84. percig.

Ekkor Moisés Gómez kiugratása után Luciano Vietto csúnyán – szempontjából nagyon is szépen – befűzte Diego Godínt, majd Miguel Ángel Moya mellett a kapu közepébe emelt (0–1). A folytatásban már csak az eső esett, újabb gól nem, így a Villarreal 2009 decembere után ismét megverte idegenben az Atléticót, melynek hátránya immáron hét pont a Real Madrid és három a Barcelona mögött.

Goal Vietto L. - Atl. Madrid 0 - 1 Villarreal... by football-live1