La Liga: képtelen véget vetni rossz sorozatának a Valencia

2015.12.19. 17:49
Sorozatban az ötödik bajnokiját volt képtelen megnyerni a Valencia, amely szombaton hazai pályán játszott 2–2-es döntetlent a Getaféval. A hét közben kupameccsen védő Megyeri Balázs a vendégek kispadján nézte végig a meccset.

Gary Neville sok kulcsjátékosát nélkülöző, rengeteg hibával játszó csapata az első 22 percben kétszer került hátrányba. Paco Alcácer szép góllal egyenlített, de nem sokkal később ismét futnia kellett az eredmény után. A 34. percben becserélt Santi Mina egy perccel később az első labdaérintésével betalált, ezzel kialakult a 2–2-es eredmény.

A Valenciának lett volna lehetősége a fordításra, a végén mégis örülhetett az egy pontnak, mert az utolsó percekben a Getafe több nagy helyzetet kidolgozott, illetve Lafita 91. percben telibe találta a keresztlécet.

A Valencia legutóbb november 7-én nyert bajnokit, 5–1-re kiütötte a Celta Vigót. Azóta ez volt az ötödik La Liga-meccse, s hiába a Barcelona elleni bravúros 1–1, azon a meccsen, akárcsak a Las Palmas, az Eibar és most a Getafe ellen, egy ponttal gazdagodott a csapat.