La Liga: ismét formában – egy félidő kellett a Real Madridnak

2015.12.05. 17:53
Bale (balra) és CR egyaránt eredményes volt a Getafe ellen (Fotó: Reuters)
A Real Madrid hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Getafe ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában.

Rafa Benítez csapatának csupán négy perc kellett ahhoz, hogy megszerezze a vezetést a Getafe ellen: ekkor Karim Benzema a jobb szélen megiramodó Pepe beadása után bombázott hét méterről a kapuba (1–0).

A francia támadó nem állt le, a 16. percben ismét ő volt a főszereplő, miután Gareth Bale öt és felesre visszafejelt labdáját nyolc méterről, bal lábbal a jobb alsó sarokba vágta (2–0).

A végig óriási mezőnyfölényben játszó Real sorra alakította ki a helyzeteket, s ennek a 35. percben meg is lett az eredménye. Ezúttal Cristiano Ronaldo bólintotta vissza a labdát az alapvonalról Bale elé, aki egyet igazítva kilőtte a jobb alsót, 3–0-ra módosítva az állást. Három perc kellett a negyedikhez, egyúttal hogy az eddig csak előkészítőként remeklő Cristiano Ronaldo is betaláljon. A 30 esztendős portugál klasszis egy kontra végén kapott zseniális passzt Toni Kroostól, majd közvetlen közelről, az elvetődő kapus lába mellett a kapu jobb alsó sarkába gurított (4–0).

Ebben a szezonban ez volt az első olyan Real-mérkőzés, amikor az első játékrészben Benzema, Bale és Cristiano Ronaldo is gólt szerzett.

A 70. percben Alexis révén szépített a Getafe, a védő egy szöglet után, Pedro León beadásából, Pepe mellől bólintott a kapuba (4–1), Keylor Navasnak esélye sem volt arra, hogy kivédje a fejest.

Győzelmével a Real Madrid megelőzte az egyelőre egy meccsel kevesebbet játszó Atléticót és feljött a második helyre a spanyol bajnokságban. Hátránya a listavezető Barcelonával szemben három pont.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
14. FORDULÓ

Real Madrid–Getafe 4–1 (Benzema 4., 16., Bale 35., C. Ronaldo 38., ill. Alexis 70.)

Deportivo La Coruna–Sevilla 1–1 (Lucas Pérez 22., ill. Iborra 76.)
Betis–Celta Vigo 1–1 (Molina 83., ill. Bongonda 25.)
Valencia–Barcelona 1–1 (Mina 86., ill. L. Suárez 59.)
Granada–Atlético Madrid 0–2 (Godín 20., Griezmann 76.)

1. Barcelona 14 11 1 2 34–13 +21 34
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 20–6 +14 32
3. Real Madrid 14 9 3 2 32–12 +20 30
4. Celta Vigo 14 7 4 3 25–22 +3 25