La Liga: ikszelt az Atlético, de mindenki Torresért aggódik

2017.03.02. 22:42
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a kiesés elől menekülő Deportivo La Coruna hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a dobogóra hajtó Atlético Madriddal. A találkozó 86. percében Fernando Torres fejsérülést szenvedett. Az eset ijesztő volt, de a sérült játékos a kórházból már üzent az érte aggódóknak. A Sevilla 1–0-ra nyert otthon a Bilbao ellen, ezzel két pontra került az első helytől.

DEPORTIVO LA CORUNA–ATLÉTICO MADRID DEPORTIVO LA CORUNA–ATLÉTICO MADRID

Alig több mint tíz perc telt el az összecsapásból, a hazaiak román válogatott csatára, Florin Andone kihasználta Jan Oblak ordító hibáját: a szlovén kapus borzasztó kirúgása után a bal alsó sarokba passzolta a labdát (1–0).

A folytatásban egyre többet támadott az Atlético Madrid, ez azonban sokáig nem vezetett eredményre, így Diego Simeone Yannick Carrascót és Fernando Torrest is pályára küldte. A 68. percben aztán megtört a jég, Antoine Griezmann 28 méterről pazar gólt lőtt (1–1).

FERNANDO TORRES ÜZENT AZ ÉRTE AGGÓDÓKNAK
„Köszönöm, hogy ennyien aggódtak miattam, és azt, hogy ilyen sokan jókívánságaikat fejezték ki. Csak ijesztő volt az eset. Remélem, hogy hamarosan visszatérhetek” – üzent Fernando Torres a Twitteren.

A hajrában hiába támadott a fővárosi együttes, az eredmény nem változott (1–1), a mérkőzés krónikájához azonban egy szomorú esemény is hozzátartozik: a 86. percben Fernando Torres egy fejpárbaj során elveszítette az eszméletét, így rendkívül rosszul, fejjel fogott talajt. A játékostársai és az orvosi stábok azonnal a segítségére siettek, hogy szabad légutat biztosítsanak neki.

A csatár hordágyon, nyakmerevítőben hagyta el a pályát. Kórházba szállították, de állítólag már akkor magához tért és beszélni is tudott.

Filipe Luís, Torres csapattársa a mérkőzést követően arról beszélt, hogy mindannyiuk számára nagyon ijesztő volt az eset, de a társról kapott híreik már akkor pozitívak voltak: „most pedig az a legfontosabb, hogy társunk felépüljön”.

Az Atlético Madrid hivatalos Twitter-csatornája szerint Torres fejsérülést szenvedett, de állapota stabil. Az éjszakát azért biztonságból a kórházban töltötte, pénteken pedig további tesztek várnak rá.

SEVILLA–ATHLETIC BILBAO

A mérkőzés egyetlen gólja a 14. percben született Sztevan Jovetics tizenegyese után, de a vendégek kapuját nem a montenegrói támadó vette be – Gorka Iraizoz ugyanis hárította a büntetőt –, hanem a kipattanóra lecsapó Vicente Iborra. 1–0

Győzelmével a Sevilla két pontra került a listavezető Barcelonától, és csak egy ponttal van lemaradva a második helyen álló Real Madridtól, amely azonban egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.