La Liga: hiába a jó sorozatuk, az Atlético eltángálta őket

2016.03.01. 22:50
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a hetek óta veretlen Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójának keddi játéknapján.

A hétvégén a Real Madridot legyőző Atlético szerencsés góllal szerzett vezetést – Koke jobb oldali beadása után Diego Reyes a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát –, de ez is elég volt ahhoz, hogy döntő lépéselőnybe kerüljön.

A második félidő elején Saúl Níguez kihasznált egy súlyos védelmi hibát, és növelte az előnyt, majd a 60. percben jött a „szokásos” Antoine Griezmann-gól is: a francia ügyesen kiharcolt és értékesített egy tizenegyest. Griezmann negyedszer játszott bajnokit volt csapata ellen, és csak az egyiken nem szerzett gólt.

A tabella második helyén álló Atlético a legutóbbi öt bajnokiján 13 pontot szerzett, és csupán egy gólt kapott. A Sociedad január derekán kapott ki legutóbb, azóta mostanáig négy győzelem és egy döntetlen került a mérlegébe.

A játéknap másik mérkőzésén Megyeri Balázs csapata, a Getafe 4–0-ra kikapott egyik közvetlen riválisa, a Las Palmas otthonában. A magyar kapus kispados volt, nem lépett pályára.

A 65. perctől emberhátrányban játszó, de a meccset addigra gyakorlatilag már elveszítő Getafe sorozatban a hetedik bajnoki mérkőzésén bukott el, az utóbbi hat meccsén gólt sem szerzett – ilyen még sohasem fordult elő vele az élvonalban. A január közepe óta nyeretlen madridi csapat a kiesőzóna közvetlen közelébe sodródott.

A Las Palmas 1988 februárja óta nem nyert ilyen nagy különbséggel az élvonalban (akkor a Valladolidot ütötte ki 4–0-ra).

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
27. FORDULÓ, keddi mérkőzések

Atlético Madrid–Real Sociedad 3–0 (D. Reyes 8. – öngól, Saúl 46., Griezmann 61. – 11-esből)
Las Palmas–Getafe 4–0 (Willian José 7., Jonathan Viera 28 – 11-esből, Tana 49., 83.)

1. Barcelona 26 21 3 2 69–21 +48 66
2. Atlético Madrid 27 19 4 4 39–11 +28 61
3. Real Madrid 26 16 6 4 71–25 +46 54
4. Villarreal 26 15 7 4 33–18 +15 52
5. Sevilla 26 11 8 7 37–28 +9 41
6. Celta Vigo 26 12 5 9 39–44 –5 41
7. Athletic Bilbao 26 11 5 10 39–36 +3 38
8. Eibar 26 10 6 10 40–35 +5 36