La Liga: Herrera sokáig mindent védett, mégis nyert az Atlético

K. Zs.K. Zs.
2019.12.14. 22:56
Morata is betalált, két góllal nyert az Atlético az Osasuna ellen (Fotó: AFP)
Megszakította rossz bajnoki szériáját az Atlético Madrid: Diego Simeone csapata szombat késő este hazai pályán 2–0-ra megverte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában.

A megelőző három fordulóban csupán két pontot gyűjtő Atlético Madrid már az első félidőben is nagy rohamokat vezetett vendége kapuja irányába, de Sergio Herrera ekkor még kifogott játékosain – Herrera olyan sokszor védett (6), mint Osasuna-kapus egyszer sem első félidőkben az őszi szezon során.

A Barcelona szombati pontvesztéséről ide kattintva olvashatnak!

Egy darabig a második játékrészben is állt a pamplonaiak vára, aztán a játékrész derekán kezdett testet ölteni a papírforma: előbb Álvaro Morata fejelt a vendégek hálójába egy jobb oldali szabadrúgást követően, majd nem sokkal később a meccs legjobbjának megválasztott Saúl elegáns mozdulattal emelte át a kiszolgáltatott Herrera kapust.

A meccs ezzel gyakorlatilag el is dőlt, az Atlético sorozatban negyedszer győzte le pályaválasztóként az Osasunát.

A kora esti bilbaói mérkőzésen a harmadik legjobb hazai mérleget (hat győzelem, egy-egy döntetlen és vereség) magáénak tudó Athletic két gólt is szerzett a szombat esti, összességében csalódást keltő baszk derbin az Eibar ellen, de az egyiket a partjelző beintésére, a másikat a VAR-jelzésére érvénytelenítette a játékvezető les miatt.

A hajrában a vendégek kapuját őrző volt újpesti, Marko Dmitrovics is megtette a magáét, amikor kivédte Raúl Garcia veszélyes fejesét.

Az előző négy fordulóban veszítő – és közben, a novemberi válogatott szünet ideje alatt az Athletictől felkészülési meccsen simán kikapó (1–4) – Eibar most szerzett pontot először november 3. óta.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Athletic Bilbao–Eibar 0–0

Atlético Madrid–Osasuna 2–0 (Morata 67., Saúl 75.)
Korábban
Granada–Levante 1–2
(Machís 60., ill. Rochina 55., Bardi 90.)
Real Sociedad–Barcelona 2–2 (Oyarzabal 12. – 11-esből, Isak 62., ill. Griezmann 38., L. Suárez 49.)