La Liga: Griezmann beállt, és azonnal gólt lőtt

2016.04.30. 20:06
Griezmann volt az Atlético hőse (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában az Atlético Madrid a csereként beálló Antoine Griezmann góljával 1–0-ra legyőzte a Rayo Vallecanót.

A bajnoki címért még mindig versenyben lévő Atlético Madridnak piszkosul nehéz dolga volt a Rayo ellen, amely az előző fordulóban kis híján megtréfálta a Real Madridot.

Diego Simeone – aki eltiltás miatt a lelátóról nézte végig a meccset – meglehetősen tartalékos összeállításban küldte pályára övéit. Többek között Koke, Antoine Griezmann, Saúl, Filipe Luís és Fernando Torres is a kispadon kapott helyet. Az argentin mester minden bizonnyal a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágójára pihentette alapembereit.

Az első félidőben az Atlético nem találta a fogást a Rayón. Simeone a szünetben beküldte Kokét, tíz perccel később pedig Torrest és Griezmannt is. Utóbbi kiválóan kapcsolódott be a játékba: alig fél perccel pályára lépése után, második labdaérintéséből szép gólt lőtt, amivel az Atlético megnyerte a találkozót, és fontos három pontot szerzett. 1–0