La Liga: gólparádé Neymartól, fölényes Barcelona-siker

2015.10.17. 22:21
Neymar – megint a többiek felett (Fotó: Action Images)
Neymar négy góljára építve a Barcelona hazai pályán 5–2-re legyőzte a Rayo Vallecanót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának szombati játéknapján.

Noha Barcelona-támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a 15. percben a Rayo szerezte meg a vezetést: egy bal oldali szögletnél a hazaiak nagyon „elvédekezték magukat”, Bebé szabadon adhatott középre, és a kapu torkába lőtt labdáját a berobbanó Javi Guerra a hálóba pofozta (0–1).

Alig negyedóra elteltével már a Barca vezetett: a 21. és a 31. percben is Neymar harcolt ki tizenegyest, a brazil mindkettőt magabiztosan gólra is váltotta – fordult az állás (2–1).

Neymar megdolgozott még egy büntetőért, a televíziós felvételek alapján ismét buktatták, de a játékvezető nem fújt – így aztán a szünetben 60 gólnál járt a brazil klasszis barcelonai gólmutatója.

De a számlálónak ezen az estén nem lehetett nyugta. A második játékrész Claudio Bravo nagy védéseivel indult, csakhogy a félidő derekán újra beindult Neymar: előbb Luis Suárez kipattanó lövése után lőtt közelről a rövidbe (3–1), majd a jobb oldalon elfutó Suáreztől kapott olyan átadást, hogy csak be kellett terelnie a labdát az üres kapuba (4–1).

A szívesség visszajár: a 77. percben Neymar egy gyors csel után balról a kapu elé ívelt, és a hosszú oldalon érkező Suárez a lába elé hulló labdát futtából a hálóba vágta (5–1).

S bár a végjáték a szimpatikusan küzdő vendégeké volt, Jozabed révén lőttek is egy gólt (5–2), sőt nagyjából egálba hozták a labdabirtoklási mutatót, a sérült Lionel Messit továbbra is nélkülöző hazaiak győzelmének jogosságához nem férhet kétség.

ADALÉKOK NEYMAR BRAVÚRJÁHOZ

• 4 Ebben az évszázadban Neymar a negyedik Barcelona-játékos, aki egy meccsen legalább négyszer talál a kapuba. Előtte az argentin Lionel Messi, a holland Patrick Kluivert és a kameruni Samuel Eto'o neve került fel erre a dicsőséglistára.

• 5 Neymar eddig ötször szerzett négy gólt egy mérkőzésen: 2-2 alkalommal a Santosban és a brazil válogatottban tette meg ezt, és most először a Barcelonában.

• 8 Brazil játékos tizenegy év után szerzett négy gólt spanyol bajnokin; legutóbb, 2004-ben Júlio Baptista (Sevilla) talált be ennyiszer a Racingnak. Előttük Waldo (Valencia) kétszer, Vavá (Atlético Madrid), Pintinho (Sevilla), Baltazar (Atlético Madrid) és Bebeto (Deportivo) egyszer-egyszer vitte véghez a bravúrt a La Ligában.

• 9 Neymar mindenki másnál több gólban szerzett érdemeket ebben a spanyol bajnoki szezonban: nyolc gólja és egy gólpassza van, azaz kilenc ponttal áll a kanadai táblázaton.