CR duplázott, Bale pöccintett - álmos kezdés után hengerelt a Real

2015.01.18. 11:55
Álmosan kezdett, ám végül könnyedén nyert a Real (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának első vasárnapi találkozóján a Real Madrid Cristiano Ronaldo duplájával és Gareth Bale találatával 3–0-ra legyőzte a Getafét.

A blancók hete nem úgy indult, ahogy szerették volna: a Real Madridnak csak egy 2–2-es döntetlenre futotta a városi rivális Atlético ellen, ezzel pedig könnyes búcsút vett a spanyol Király-kupától. Itt volt a lehetőség a javításra, az ellenfél pedig a La Ligában a kiesés elől menekülő Getafe.

A délben, hidegben, foghíjas lelátók előtt játszott bajnokit a korai időpont hatására álmosan kezdték a vendégek, az első percekben kisebb meglepetésre a Getafe uralta a meccset.

Csak épp a helyzetek hiányoztak... Az első 15 perc tanácstalansága után aztán „kettesbe kapcsolt" a Real, amely továbbra sem erőltette meg magát, de ennyi is elég volt, hogy letámadja a hazaiakat. Sőt, kis híján a hőn áhított gólt is sikerült összehozni a rengeteget rohanó Marcelo, valamint a távolról sem veszélytelen Isco vezetésével.

Bár egy perccel a sípszó előtt még Kroos is bombázhatott, a német csak a kapufát találta telibe, így a szünetre maradt a 0–0.

A fordulás után más taktikával futott ki a Getafe, amely a lelkes támadások helyett inkább a védekezésre koncentrált a második 45 percben.

A Getafe „leparkolt buszára" a 63. percben jött a válasz, nagy nehezen előnybe került a Real. Benzema cselezte be magát a kapufáig, majd tette le a labdát Cristiano Ronaldónak, aki az ötösről az üres kapuba pöccintett (0–1).

A gól láthatóan megnyugtatta a királyiakat, akik hamar megduplázták az előnyüket. James tekert középre a bal szélről, bent Gareth Bale pedig egy látványos bokamozdulattal, ballal a hosszú sarokba passzolt kapásból (0–2).

Az aranylabdás portugál duplával „kedveskedett” a Getafénak (Fotó: Reuters)

A végére még maradt egy CR-gól. A 79. percben megint James tekert tökéletesen középre, Cristiano Ronaldo pedig a lehető legjobb ütemben érkezett, és bevetődve a kapu közepébe bólintott hét méterről (0–3), ezzel megszerezve a második gólját, egyben beállítva a végeredményt.

A Getafe elleni sikerrel a mai napot eggyel kevesebb lejátszott meccsel kezdő blancók előnye már négy pont a délután pályára lépő Barcelona előtt.