Balhé és Atlético-siker Madridban, a Sevilla beérte a Barcát

2014.10.26. 20:54
Mandzukic bekotorta, az Atlético tapad az élmezőnyre (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának vasárnap esti találkozóján az Atlético Madrid Mario Mandzukic találatával 1–0-ra legyőzte a Getafét, amely az 56. perctől Alexis kiállítása miatt emberhátrányban játszott.

GETAFE–ATLÉTICO MADRID

A Bajnokok Ligájában a Malmö ellen magabiztos, 5–0-s sikert arató „matracosok" a bajnokságban sem pihenhettek, a vasárnap esti madridi derbin a Getafe volt az ellenfél, és egy sikerrel Diego Simeone „fiai” újra üldözőbe vehették volna az élmezőnyt.

Tudták ezt persze a vendégek, akik azonnal nekirontottak a Getafénak. Jött is az első lehetőség az 5. percben: Mandzukic tette le a labdát Mario Suáreznek, a kétszeres spanyol válogatott középpályás pedig azonnal tüzelt, és csak egy pár centivel tévesztette el Guaita kapuját.

A hazaiakat sem kellett félteni, pár másodperccel később a kékek is leadták az első lövést, Lacen tekert kapásból, 18 méterről – ugyanannyit tévesztett, mint Suárez.

Az első 45 perc második felére átvette a meccs irányítását az Atlético, amely öt perccel a szünet előtt megszerezte a vezetést: egy jobb oldali Koke-szöglet után Griezmann pofozta a kapu irányába a labdát, Guaita az első löketet még kitenyerelte, Mario Mandzukic ismétlésénél viszont már ő is tehetetlen volt, a horvát két méterről a kapuba gurított (0–1).

A fordulás után bőven akadtak lehetőségei a hazaiaknak, de Moyá eszén sem Yodának, sem pedig Lafitának nem sikerült túljárnia.

A találkozó azonban ezt követően sem maradt izgalommentes, a játékosok ugyanis folyamatosan lökdösődtek a pályán, amelynek az lett a vége, hogy az 56. percben villant a piros lap. Alexis mehetett zuhanyozni, miután egy szerelés után ököllel megütötte Mandzukicot. A földön fekvő horvát csatár lábát ezt követően még Juan Rodríguez is megtaposta, ezt azonban a játékvezető már nem látta.

Alexis ütött, villant a piros (Fotó: marca.com)

A balhékból ezt követően sem volt hiány, sorra jöttek a sárga lapok és a kőkemény belépők, az eredmény viszont már nem változott annak ellenére, hogy a Getafe a végén megszorongatta az emberelőnyben futballozó Atléticót. Maradt tehát a 0–1, és ezzel a három ponttal tovább tapad az élmezőnyre az Atlético.

SEVILLA–VILLARREAL

A kiélezett rangadón a Villarreal a 79. percben megszerezte a vezetést, s úgy tűnt, ezzel a három pontot is bezsebeli.

Azonban a 88. percben a Barcelonától kölcsönben szereplő Denis Suárez bekotorta a labdát a vendégkapuba, majd a hajrában Giovani dos Santos buta szabálytalanságot követett el saját tizenhatosán belül, így a Sevilla Carlos Bacca büntetőből szerzett góljával fordított, s fontos három pontra tett szert.

Az andalúziaiak ezzel pontszámban beérték a listavezető Barcelonát.