La Liga: sorozatban negyedszer ikszelt a Bilbao

H. T., I. SZ.H. T., I. SZ.
2020.01.19. 20:25
A kiesés elől menekülő Mallorca 4–1-re legyőzte a Valenciát a spanyol La Liga 20. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén. A Real Betis 3–0-ra verte meg a Real Sociedadot, az Espanyol október vége után nyert ismét.

A Valencia percekkel a szünet után emberhátrányba került, miután Daniel Parejo az első után a második félidő hatodik percében is sárga lapot kapott. Ám nem ez döntött, ekkor már 3–0-ra vezetett a hazai csapat, Antonio Raillo gólja után Ante Budimir duplázott.

A Mallorca emberelőnyben könnyebben tartotta meg előnyét, sőt, a 79. percben Dani Rodríguez négygólosra növelte az előnyt. Ferrán Torres szépített, de a három pont sorsa rég eldőlt.

A Mallorca hatmeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget, legutóbbi győzelme, azaz november 10. óta a kiesőzóna közelébe csúszott vissza.

A Real Betis véget vetett a három meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatának. Az első félidőben Borja Iglesias és Joaquín is betalált, a 93. percben Sergio Canales is gólt szerzett. A Real Sociedad így nem tudott közelebb kerülni a dobogóhoz.

Az Espanyol meglepetésre nyerni tudott a Villarreal vendégeként, ráadásul úgy, hogy az 59. perctől emberhátrányban futballozott. David López és Raúl de Tomás góljára Santi Cazorla tizenegyesből tudott válaszolni. Ezzel megszakadt a barcelonai csapat nyeretlenségi sorozata, amelynek 20 forduló kellett ahhoz a La Ligában, hogy több pontot gyűjtsön, mint az Európa-liga csoportkörében hat meccsen.

Október 27. után nyert ismét az Espanyol a spanyol élvonalban.

Az Athletic Bilbao sorozatban negyedszer játszott döntetlent a bajnokságban, ezúttal a kiesés elől menekülő Celta Vigót nem tudták legyőzni a baszkok.

LA LIGA
20. FORDULÓ
Mallorca–Valencia 4–1 (Raillo 7., Budimir 22., 41., Dani Rodríguez 79., ill. Ferrán Torres 82.)

Real Betis–Real Sociedad 3–0 (Borja Iglesias 27., Joaquín 44., Canales 93.)
Villarreal–Espanyol 1–2
(Santi Cazorla 62. – 11-esből, ill. D. López 5., De Tomás 47.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 1–1 (Raúl García 76. – 11-esből, ill. Rafinha 56.)

21.00: FC Barcelona–Granada (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Eibar–Atlético Madrid 2–0 (E. Burgos 10., Edu Expósito 90.) – BŐVEBBEN ITT!
Osasuna–Valladolid 0–0
Levante–Deportivo Alavés 0–1
(Aleix Vidal 64.)
Leganés–Getafe 0–3 (Cabrera 12., Nyom 21., Jaime Mata 33.)
Real Madrid–Sevilla 2–1 (Casemiro 57., 69., ill. L. de Jong 64.) – BŐVEBBEN ITT!