La Liga: egy félidő kellett a Barcának; Messi – 300!

2016.02.17. 20:20
Lionel Messi duplázott a Gijón ellen, amivel megszerezte 300. és 301. bajnoki gólját (Fotó: Reuters)
A Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésen idegenben 3–1-re legyőzte a Sporting Gijónt.

A gránátvörös-kékek Gijón elleni idegenbeli összecsapásának időpontját a klubvilágbajnokság miatt kellett eltolni. A Barcelona rögtön letámadta ellenfelét, és mezőnyfölényt alakított ki, aminek a 25. percben meg is lett az eredménye, Lionel Messi megszerezte 300. bajnoki gólját! Az argentin klasszis 22 méterről vállalkozott lövésre, lapos, nagyszerűen helyezett kísérletét nem tudta védeni Iván Cuellár kapus, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0).

Kettő percet kellett várni, és meglepetésre egyenlített a Gijón: egy kontra végén Alex Menéndez passzolta be laposan a labdát középre, a remek ütemben érkező Carlos Castro pedig a kapuba belsőzött (1–1).

A 31. percben Lionel Messi szép visszajátszott passzt kapott a labdát előtte nagyszerűen megtartó Luis Suáreztől, és minden állítás nélkül bal külsővel a léc alá bombázott (2–1).

A Barca rögtön a következő támadásból növelhette volna előnyét, ám Messi lövését Cuellár kiütötte, a labda Neymar elé pattant, aki csodálatos mozdulattal kapura tekert, ám a keretet találta el. A 37. percben ismét a brazil veszélyeztetett, szépen kicselezte a védőjét, de közben kisodródott, így a lövése pontatlan volt, a labda elszállt keresztbe a kapu előtt.

A második játékrészben tovább rohamozott a katalán gárda, a 61. percben Cuellár Neymart buktatta a tizenhatoson belül, és a vendégek tizenegyeshez jutottak. Suárez állt a labda mögé, de rosszul célzott, tizenegyesét Cuellár könnyedén kivédte.

A Barcelonának a jelenlegi kiírásban ez volt a hetedik elrontott tizenegyese, ilyenre legutóbb az 1976–1977-es bajnokságban volt példa, amikor szintén hét büntetőt hibázott el.

Hat perccel később Suárez már eredményes volt: két védőt kicselezett a büntetőterületen belül, és tizenkét méterről, ballal a kapu jobb felső sarkába tekert (3–1).

Luis Enrique csapata ezzel hat pontra növelte előnyét a tabellán a második Atlético Madriddal szemben. A harmadik Real Madrid hátránya hét pont.