La Liga: csodagólokkal nyert a Málaga a madridiak ellen

2015.02.28. 23:54
Látványos gólokkal tartotta otthon a három pontot a Málaga a Getafe elleni szombat késő esti bajnokin. A hazaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést, és ugyan az ellenfél egyenlített a második félidő elején, a folytatásban két, nem mindennapi góllal sokkolta madridi riválisát a hazai gárda.

Juanmi korai találata azt jelentette, hogy Isco 2013 februári teljesítménye óta először szerzett Málaga-játékos három gólt sorozatban, ám a meccs nem feltétlenül az andalúziaiak házi gólkirályáról szólt. Pedro León szép centerezése után Álvaro Vázquez egalizált, ám két percre Sergi Darder óriási gólt rúgott mintegy 30 méterről a bal felső sarokba, bő tíz perc múlva pedig Samu Castillejo beadását követően Ricardo Horta talált akrobatikus mozdulattal a hálóba. Mindkét gól joggal nevezhet a szezon végi szépségversenyekre.

Vázquez a folytatásban közelebb hozta a vendégeket, de a Getafe sorozatban negyedszer is elbukott egy góllal a Málaga otthonában.

[HD] Highlights --Malaga 3 - 2 Getafe--La liga... by OfficialGoals

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
25. FORDULÓ

Málaga–Getafe 3–2 (Juanmi 10., Sergi Darder 57., Ricardo Horta 68., ill. Álvaro Vázquez 55., 76.)
KORÁBBAN
Almería–Deportivo La Coruna 0–0
Rayo Vallecano–Levante 4–2 (Bueno 23., 32., 33., 38., ill. Casadesús 13., Uche 85.)
Granada–Barcelona 1–3 (Fran Rico 53. – 11-esből, ill. Rakitic 25., Suárez 48., Messi 70.)

1. Real Madrid 24 20 4 74–22 +52 60
2. FC Barcelona 25 19 2 4 70–15 +55 59
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50–22 +28 53
4. Valencia 24 15 5 4 43–21 +22 50
5. Sevilla 24 14 3 7 42–30 +12 45
6. Villarreal 24 13 5 6 38–22 +16 44
7. Málaga 25 12 5 8 29–29 0 41
8. Espanyol 25 9 5 11 32–36 –4 32