La Liga: CR-tripla – a Real ellen nem jött össze az Alavés-bravúr

2016.10.29. 18:09
Cristiano Ronaldo a 38. tripláját jegyezte a Real Madrid játékosaként (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Real Madrid a triplázó Cristiano Ronaldo vezérletével 4–1-re legyőzte a szezon során a Barcelonát idegenben megverő Alavést. A királyi gárdának még az is belefért, hogy a portugál aranylabdás büntetőt hibázott.

Pedig jól kezdte a meccset a házigazda, hiszen Keylor Navas rossz kivetődése után a Barcelona ellen is betaláló Deyverson az üres kapuba helyezett (1–0).

Nem sokkal később jött az egyenlítés, Bale szabadrúgását a büntetőterületen belül Deyverson blokkolta kézzel, Cristiano Ronaldo pedig magabiztosan továbbított a bal alsóba (1–1).

Az Európa-bajnok játékos a 31. La Liga-ellenfelének vette be a kapuját.

A 33. percben már a vendégeknél volt az előny, a portugál aranylabdás távoli lövése egy védőn megpattanva kötött ki a kapuban (1–2). A 79. percben Ronaldo újabb büntetőjét ezúttal már védte Pacheco, de öt perccel később így is végleg lezárta a három pont kérdését a Real, Marcelo a saját térfele közepéről indította Moratát, aki egy pattanás után átemelte a kint bóklászó Pachecót.

Amúgy a büntetőnél mutatta be az egyetlen védését Pacheco a meccsen...

A végén azért csak összejött a harmadik CR-gól is, Marcelóval kényszerítőzött a 16-oson belül, majd a kapu jobb oldalába lőtt (1–4).

Ez a 38. mesterhármasa volt a portugálnak a Real Madridban, így már kettővel megelőzi Lionel Messit (36) a spanyol örökrangsorban.

LA LIGA
10. FORDULÓ
Sporting Gijón–Sevilla 1–1 (Moi Gómez 20., ill. Vietto 4.)
Alavés–Real Madrid 1–4 (Deyverson 7., ill. Cristiano Ronaldo 17., 33., 88. – az elsőt 11-esből, Á. Morata 84.)
Atlético Madrid–Málaga 4–2 (Carrasco 7., 86., Gameiro 25., 44., ill. Sandro Ramirez 31., Camacho 64.)
Barcelona–Granada 1–0 (Rafinha 49.)

1. Real Madrid 10 7 3 28–10 +18 24
2. Barcelona 10 7 1 2 30–12 +18 22
3. Atlético Madrid 10 6 3 1 25–6 +19 21
4. Sevilla 10 6 3 1 18–13 +5 21
5. Villarreal 9 5 4 16–5 +11 19
6. Real Sociedad 10 5 1 4 16–12 +4 16
7. Athletic Bilbao 9 5 4 14–12 +2 15