La Liga: CR duplázott, a Real négyet hintett a Bilbaónak

2016.02.13. 17:49
A Real Madrid játékosai négy gólt ünnepelhettek a Bilbao ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–2-re legyőzte az Athletic Bilbaót. A királyi együttesben Cristiano Ronaldo duplázott, James Rodríguez nagy gólt rúgott, míg a baszkok első találatánál nagyot hibázó Raphaël Varane-t a hajrában kiállították.

A Real Madrid úgy kezdte a meccset, ahogyan azt előzetesen valószínűleg eltervezte, hiszen már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Az ezúttal az előkészítésben jeleskedő Karim Benzema kiugratása után Cristiano Ronaldo egy csellel átjátszotta a védőjét, majd tíz méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (1–0).

A folytatás nem alakult ilyen jól a királyiak számára, a Bilbao az első tíz perc végén hatalmas védelmi hibát követően egyenlített. A vendégek mélységi indítását Raphaël Varane könnyedén lekapcsolta, de nem értette meg magát Keylor Navasszal, aki kimozdult a kapujából, így a francia bekk hiába akarta hazaadni a labdát, a Costa Rica-i játékos már nem állt a helyén. És bár bravúrral még belekapott a labdába, a lehetőségre lecsapó Javier Eraso közelről a kapuba passzolt (1–1).

TUDTA-E?

A 2014–2015-ös szezon kezdete óta Christian Eriksen (Tottenham) és Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen) mellett James Rodríguez szerezte a legtöbb gólt (9) az öt európai topligában a tizenhatoson kívülről.

Cristiano Ronaldo az Athletic Bilbao ellen szerzett két góljának köszönhetően már 21 találatnál jár a spanyol bajnokság mostani kiírásában, ezzel a 20 gólos Luis Suárezt megelőzve átvette a vezetést a góllövőlistán.

Az első félidő végére a hazai játékosok túltették magukat a történteken, és két újabb góllal gyakorlatilag pontot tettek a meccs végére. A 37. percben James Rodríguez távolról lövésre szánta el magát, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki (2–1), majd CR lágy passzát követően Toni Kroos fordulásból a kapu közepébe bombázott (3–1).

A szünet után a Real Madrid több helyzetet is elpuskázott, majd az utolsó percekre emberhátrányba került, miután a játékvezető – tán kissé szigorúan – felmutatta a második sárga lapot Varane-nak. A házigazdák négy perccel később emberhátrányban növelték az előnyüket, Lucas Vázquez beadását követően Ronaldo mellett átvette a labdát, majd egy igazítás után a jobb alsó sarokba bombázott (4–1).

A rendes játékidő utolsó percében Gorka Elustondo szép fejesével a Bilbao kozmetikázott az eredményen, kialakítva a 4–2-es végeredményt.

A Real Madrid feljött a tabella második helyére, hátránya pedig jelenleg csak egy pont a listavezető, ám két mérkőzéssel kevesebbet játszó Barcelona mögött.

A Valencia hazai környezetben hátrányból nyert az Espanyol ellen. A valenciai gárdát irányító Gary Neville első bajnokiját nyerte meg novemberi kinevezése óta, eddig öt döntetlen és négy vereség volt a mutatója. A Villarreal hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Málagát, ezzel három pontra csökkentette a hátrányát a tabella harmadik helyén álló Atlético Madridhoz képest. A mérkőzés egyetlen gólját Roberto Soldado szerezte, aki a 18. percben távoli lövéssel vette be Carlos Kameni kapuját.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
24. FORDULÓ

Real Madrid–Athletic Bilbao 4–2 (C. Ronaldo 3., 86., James Rodríguez 37., Kroos 45., ill. Eraso 11., Elustondo 90.)
Villarreal–Málaga 1–0 (Soldado 18.)
Valencia–Espanyol 2–1 (Negredo 71., Cserisev 76., ill. Duarte 52.)
Deportivo La Coruna–Betis 2–2 (Bergantinos 15., Fadzsr 51., ill. Musonda 20., J. M. Vargas 37.)

1. Barcelona 22 17 3 2 56–17 +39 54
2. Real Madrid 24 16 5 3 70–23 +47 53
3. Atlético Madrid 23 16 3 4 34–11 +23 51
4. Villarreal 24 14 6 4 30–18 +12 48
5. Sevilla 23 10 7 6 32–24 +8 37
6. Athletic Bilbao 24 10 5 9 35–34 +1 35
7. Celta Vigo 23 10 5 8 34–36 –2 35
8. Eibar 23 9 6 8 36–31 +5 33