La Liga: CR: 30/30, megszakadt egy sorozat, de sima Real-siker

2015.10.31. 17:49
A Real Madrid hazai pályán, minden különösebb megerőltetés nélkül 3–1-re legyőzte a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában a Las Palmast, amely bár tartotta magát, nem tudta felvenni a versenyt a királyi alakulattal.

A tétmeccsen legutóbb 2015 májusában, a Bajnokok Ligájában vereséget szenvedő Real Madrid a BL-ben és a bajnokságban is veretlen az új idényben, így Rafa Benítez együttese – jobb gólkülönbsége miatt – vezeti a spanyol tabellát.

A spanyol menedzser a Las Palmas ellen több változtatást is kénytelen volt végrehajtani a kezdőcsapatban, Gareth Bale, James Rodríguez, Karim Benzema és Sergio Ramos is csak a lelátóról figyelhette a találkozót, ráadásul a kapuban is változtatni kellett, Kiko Casilla került a megsérülő Keylor Navas helyére.

Az edzőváltáson átesett Las Palmas nem húzta sokáig, egy borzalmas kirúgás után visszatámadt a Real, Casemiro kiugratta Iscót, aki átvette a labdát, majd higgadtan a jobb alsóba emelt a 4. percben (1–0).

CR: 30/30 (Fotó: Reuters)

Pislogni nem volt jó ötlet, hamar jött a második is, a csapatkapitány, Marcelo rajzolta Cristiano Ronaldo fejére a labdát, a portugál tökéletes csukafejessel duplázta meg csapata előnyét (2–0).

A Las Palmas a 30. spanyol élvonalbeli csapat, amely ellen CR gólt szerzett, ez azt jelenti, hogy a portugál ász mindegyik ellenfele ellen gólt ért el a La Ligában.

Mint az várható volt, a meccs nagy részében csak keresték a labdát a vendégek, a madridiak pedig láthatóan élvezték a játékot, a második találat után már jöttek a trükkös passzok és a cselek.

Igen ám, de a Las Palmas is próbálkozott, és miután Varane és Marcelo is lemaradt Hernánról, a spanyol középpályás egy fejessel – és a léc segítségével – csökkentette a hátrányt (2–1).

Ezzel a topligákból utolsóként a Real Madrid is kapott már gólt az első félidőben a 2015–2016-os idényben.

A váratlan gól után azonnal büntetett a Real, Jesé cselezgetett, majd kanyarintotta a labdát a hosszú, alsó sarokba (3–1).

A fordulás után jött a visszafogottan játszó Luka Modric helyére Lucas Vázquez, a Las Palmas pedig a kezdeti sokk után percről percre jobban futballozva megfogta a Real-támadásokat.

Finoman szólva nem erőltette meg magát a hajrára a Real, maradt a 3–1, ezzel a blancók átmenetileg három pontra növelték előnyüket a tabellán az este pályára lépő Barcelona előtt.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
10. FORDULÓ

Real Madrid–Las Palmas 3–1 (Isco 4., Cristiano Ronaldo 14., Jesé 43., ill. Hernán 38.)