La Liga: C. Ronaldo négy gólt szerzett, Real-gólzápor

2018.03.18. 22:38
Cristiano Ronaldót nem bírták megállítani (Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo négy gólt szerzett a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának utolsó mérkőzésén, ennek köszönhetően a Real Madrid 6–3-ra fölülmúlta a Gironát.

A portugál klasszis a 11. percben kezdte meg a gólgyártást, Toni Kroos bal oldali beadására remekül mozdulva 11 méterről lőtt a kapu bal oldalába. A 29. percben jött a válasz, Christian Stuani 10 méteres fejese védhetetlennel bizonyult (1–1).

Szünet után gyorsan vezetést szerzett a Real, ezúttal Karim Benzema ugratta ki Ronaldót, aki tíz méterről úgy lőtte át a kivetődő kapus felett a labdát, hogy az a lécről vágódott a gólvonal mögé (2–1). Az 59. percben Ronaldo előkészítő volt, legurított labdáját Lucas Vázquez 12 méterről a bal alsó sarokba vágta. Öt perc múlva ismét Ronaldo villant, ezúttal Benzema került ziccerbe, lövését védte a kapus, a kipattanóra azonban a portugál érkezett a leggyorsabban (4–1).

A 67. percben Stuani fejelt újabb gólt, a 86. percben Gareth Bale is betalált, két perccel később Juanpe szépített, a végeredményt pedig a negyedszer eredményes Ronaldo állította be: a Real 6–3-as győzelmével továbbra is a bajnokság harmadik helyén áll.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Real Madrid–Girona 6–3
(C. Ronaldo 11., 47., 64., 91., Lucas Vázquez 59., Bale 86., ill. Stuani 29., 67., Juanpe 88.)

KORÁBBAN
Villarreal–Atlético Madrid 2–1 (Enes Ünal 82., 91., ill. Griezmann 20. – 11-esből)
Celta Vigo–Málaga 0–0
Leganés–Sevilla 2–1 (Bustinza 41., Eraso 69., ill. Layún 90.)

Barcelona–Athletic Bilbao 2–0 (Paco Alcácer 8., Messi 30.)

1. Barcelona 29 23 6 74–13 +61 75
2. Atlético Madrid 29 19 7 3 49–14 +35 64
3. Real Madrid 29 18 6 5 73–33 +40 60
4. Valencia 29 18 5 6 57–31 +26 59
5. Villarreal 29 14 5 10 40–33 +7 47