La Liga: C. Ronaldo indította be a Real Madrid gólgyárát

2016.09.10. 17:52
Ronaldóék ötször is gólt ünnepelhettek az Osasuna ellen (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 5–2-re nyert az Osasuna ellen.

A Real Madrid hamar elkezdte a gólgyártást az Osasuna ellen: mindössze hat perc telt el, amikor Gareth Bale kihagyhatatlan helyzetbe hozta a sérülése után visszatérő Cristiano Ronaldót, aki közelről nem is hibázott (1–0).

Az első félidő folytatásában sokáig jól játszott az Osasuna, ám a 40. percben Danilo, majd a hosszabbításban Sergio Ramos is betalált (3–0), így a Real negyvenöt perc alatt eldöntötte az érdemi kérdéseket.

A második félidőben – Ramos fejes gólja után – Pepe is a hálóba bólintott, majd a 62. percben Luka Modric is betalált (5–0). Az utolsó fél órában azonban nem erőltette tovább a gólszerzést a hazai csapat, így a vendégek pillanatai következtek: a 64. percben Oriol Riera, a 74.-ben pedig David García vette be Kiko Casilla kapuját (5–2) – igaz, a két gól között a Real kapusa hárította Riera büntetőjét.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Tano Bonnin a 75., majd a 79. percben is besárgult, így az utolsó tíz percet emberhátrányban töltötte az Osasuna, ennek ellenére újabb gól már nem esett – Karim Benzema csak kapufákig jutott –, így a Real Madrid 5–2-re legyőzte az Osasunát.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Barcelona–Alavés 12
(Mathieu 46., ill. Deyverson 38., Gómez 65.)
Málaga–Villarreal 0–2 (J. Costa 33., Sansone 44.)
Sevilla–Las Palmas 2–1 (Sarabia 89. – 11-esből, C. Fernández 94., ill. Tana 16.)
Celta Vigo–Atlético Madrid 0–4 (Koke 53., Griezmann 73., 81., Correa 89.)
Real Madrid–Osasuna 5–2 (C. Ronaldo 6., Danilo 40., S. Ramos 45+1., Pepe 56., Modric 62., ill. O. Riera 64., D. García 79.)

1. Real Madrid 3 3 10–3 +7 9
2. Sevilla 3 2 1 8–5 +3 7
3. Las Palmas 3 2 1 10–5 +5 6
4. Barcelona 3 2 1 8–4 +4 6
5. Atlético Madrid 3 1 2 5–1 +4 5
6. Villarreal 3 1 2 3–1 +2 5
7. Alavés 3 1 2 3–2 +1 5
8. Sporting Gijón 2 1 1 2–1 +1 4