La Liga: bombameglepetés, kiesőjelölt győzte le az Atléticót

2016.03.19. 18:01
Az Atlético Madrid nagy meglepetésre 2–1-re kikapott a Sporting Gijóntól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában.

A nem túl izgalmas összecsapáson az Atlético Madrid a 29. percben Antoine Griezmann parádés szabadrúgásával szerezte meg a vezetést a Sporting Gijón otthonában – a francia támadó 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, ezzel összesen már 17 találatnál jár a bajnokságban.Antoine Griezmann parádés szabadrúgásával szerezte meg a vezetést a Sporting Gijón otthonában – a francia támadó 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, ezzel összesen már 17 találatnál jár a bajnokságban.

A gól után az Atlético tudatosan visszaállt, átengedte a területet a hazaiaknak, ám a Sporting a mezőnyfölényét sokáig nem tudta kihasználni, a kapura veszélytelenül játszott.

Az utolsó negyedórában aztán visszaütött, hogy Diego Simeone csapata bekkelésre játszott: a 79. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Antonio Sanabria pedig 17 méterről a kapu közepébe bombázta a labdát – igaz, az megpattant az egyik védőn, így megzavarta a balra elvetődő Jan Oblakot (1–1).

A 89. percben, amikor már úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz a vége, Carlos Castro egy kontra végén eldöntötte a három pont sorsát. A Sporting 20 éves támadója Álex Ménendez középre betett passzából közvetlen közelről az üres kapuba belsőzött, kialakítva a meglepő 2–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Sporting Gijón–Atlético Madrid 2–1 (Sanabria 79., C. Castro 89., ill. Griezmann 29.)
Real Sociedad–Las Palmas 0–1 (Willian José 39.)
Granada–Rayo Vallecano 2–2 (El-Arabi 11., 53. – a másodikat 11-esből, ill. Pablo Hernández 45+3., Zé Castro 87.)
Deportivo La Coruna–Levante 2–1 (Luis Alberto 43., Marino 85. – öngól, ill. Rossi 50.)
Betis–Málaga 0–1 (Camacho 82.)

1. Barcelona 29 24 3 2 84–22 +62 75
2. Atlético Madrid 30 21 4 5 46–14 +32 67
3. Real Madrid 29 19 6 4 83–28 +55 63
4. Villarreal 29 15 8 6 35–23 +12 53
5. Sevilla 29 13 9 7 43–31 +12 48
6. Athletic Bilbao 29 14 5 10 48–38 +10 47
7. Celta Vigo 29 13 6 10 41–51 –10 45