La Liga: beköszönt a BBC, a Real néggyel vágta haza a Sevillát

2016.03.20. 22:20
Több kihagyott helyzet és egy büntető után jött össze a gól Cristiano Ronaldónak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában a Real Madrid simán nyert otthon a Sevilla ellen. A házigazdáktól a BBC trió mindhárom tagja eredményes volt. A Real győzelmével közelebb került riválisaihoz, a fordulóban vereséget szenvedő Atlético Madridhoz, valamint a ma döntetlent játszó Barcelonához. Előbbi belátható távolságra van, ellentétben a katalánokkal, akiknek még így is tíz pont az előnye.

Zinedine Zidane a Keylor Navas – Danilo, Varane, Nacho, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo kezdőnek szavazott bizalmat, a francia szakember Pepére és Sergio Ramosra egyaránt eltiltás miatt nem számíthatott a védelem közepén. A kezdés után bátran feltolta a védekezését a Sevilla, amely a madridi térfélen nekilátott a Real-játékosok vegzálásának. Kétszer helyzet(ecské)be is kerültek a vendégek, erre fel az első Real-akció góllal zárult: a 6. percben Karim Benzema középen érkezve, 12 méterről, dropból vágta be Gareth Bale remek beadását a sevillai kapuba (1–0).

SZAVAZÁS

Ön szerint a Real vagy az Atlético megelőzheti még a Barcát a bajnokságban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A tizenhatosok között hullámzott a játék, majd a 15. percben Bale tekert a jobb alsó felé, ám Sergio Rico és a kapufa együttes erővel szögletre mentett. A következő két párbajból is a vendégek kapusa került ki győztesen, azokat Cristiano Ronaldóval vívta. Abszolút kézben tartotta a mérkőzést a Real, ám a 27. percben Raphaël Varane összehozott egy büntetőt a vendégeknek. A madridi védő egy szabadrúgásnál, a tizenhatoson belül rendkívül látványosan, métereken át csimpaszkodott Rami mezébe, aki aztán elesett. A francia Kevin Gameiro büntetőjét azonban Keylor Navas gyors vetődéssel hárította. Ez volt a harmadik büntető, amit a Real Costa Rica-i kapusa kivédett a bajnokságban, korábban Rubén Castro és Antoine Griezmann sem tudott rajta kifogni. Jól állt a lábán a Real, az elmúlt bajnokikon mutatott bizonytalanságát ezúttal nem vitte ki magával a pályára. Támadásban különösen a hosszú sérülés után formáját és lendületét lassan teljesen visszanyerő Bale volt elemében.

A második félidő első momentumaként Bale lapos passzal szolgálta ki Benzemát, aki ezúttal is kapásból lőtt, ám a tizenhatosról a lelátóra küldte a labdát. Percekkel később trükközni akart a francia, de a walesi beadását saját támaszkodójára húzta sarokkal az ötösön. Nem adta fel a támadási terveit a Sevilla, de már nem a madridi térfélen kezdte meg a védekezést, hanem visszahúzódott inkább a sajátjára. A Real francia centere percekkel később bizonyította, hogy nem botlábú: az őt bekerítő három vendégjátékost becsapva sarokkal ugratta ki megiramodó társát. Az 56. percben Luka Modric tört be nagy lendülettel a sevillai tizenhatoson belülre, ám a visszazáró José Antonio Reyes az alapvonalhoz közel, majdnem a tizenhatosnál buktatta. Kirúgás helyett – hiszen a horvát aligha érte volna el a már megtolt labdát – tizenegyes jött. Amit Cristianio Ronaldo némi koncentrálást követően élesen a kapu fölé vágott. Beszorult a Sevilla a kapuja előterébe. Toni Kroos engedett el egy löketet, majd Bale fejelt a lécre. Érett a Real második gólja, erre fel Gameiro ünnepelhetett, viszont korán: les miatt nem érvényesítették a sevillai gólt. Centiken múlt, hogy a vendégek kontrájából nem lett érvényes találat, és nem egyenlített a semmiből a Sevilla.

A 62. percben Cristiano Ronaldo még a sorfalba vágott egy szabadrúgást, a 63. percben azonban feliratkozott a gólszerzők közé: a portugál szerencsés mozdulattal juttatta a sevillai kapuba Danilo centerezését (2–0). A 66. percben aztán Bale is betalált – nagyon megérdemelte –, bár ez inkább ösztönös akció volt, amelyben az improvizáció játszotta a főszerepet, és nem a taktikai táblán látott koreográfia. A lényegen azonban ez nem változtatott (3–0). A hátralévő időben a Sevilla nem túl nagy meggyőződéssel igyekezett valamit felmutatni, míg a Real szintén nem fektetett túl sok energiát a meccsbe. Bőven megelégedett azzal, hogy a vendégek hibáiból jusson elérőbb, nagy nyomást nem gyakorolt ellenfelére a házigazda. Egyedül Keylor Navas érzett kihívást a mérkőzésben, aki a hajrában többször is nagyot mentett. A találkozót Jesé leleményes gólja zárta (4–0).

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Real Madrid–Sevilla 4–0 (Benzema 6., Cristiano Ronaldo 64., Bale 66., Jesé 85.)
Valencia–Celta Vigo 0–2 (Guidetti 80., Mallo 84.)
Villarreal–Barcelona 2–2 (Bakambu 57., Mathieu 63. – öngól, ill. Rakitic 20., Neymar 41. – 11-esből)
Espanyol–Athletic Bilbao 2–1 (Diop 54., Caicedo 57., ill. Eraso 20.)

1. Barcelona 30 24 4 2 86–24 +62 76
2. Atlético Madrid 30 21 4 5 46–14 +32 67
3. Real Madrid 30 20 6 4 87–28 +59 66
4. Villarreal 30 15 9 6 37–25 +12 54
5. Sevilla 30 13 9 8 43–35 +8 48
6. Celta Vigo 30 14 6 10 43–51 –8 48
7. Athletic Bilbao 30 14 5 11 49–40 +9 47