Majdnem megtréfálta a Villarreal a Barcát, csakhogy jött Messi...

2015.02.01. 20:57
Neymar és Messi elintézte a Villarrealt (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a második helyen álló Barcelona a hatodik Villarrealt fogadta, és hiába szerezett kétszer is vezetést az ellenfele, Messi vezérletével végül sikerült otthon tartani a három pontot.

SPANYOL LABDARÚGÁS
PRIMERA DIVISIÓN
21. FORDULÓ

Barcelona–Villarreal 3–2 (Neymar 45., Rafinha 53., Messi 55., ill. Cserisev 30., Vietto 51.)

Kellemesebb ellenfelet is el tudott volna képzelni Luis Enrique a Villarrealnál, hiszen a „sárga tengeralattjáró" nagyon beindult az utóbbi időben, és a hatodik helyen állt a meccs előtt a tabellán.

Hatalmas lendülettel kezdett a Barca, beszorította a kapujuk elé a vendégeket, de a gól csak nem akart megszületni. Suárez egymaga lőhetett volna kettőt-hármat, ám rendszerint nagy helyzetben rontott.

Addig-addig nyomulgatott a Barca, míg az elrontott támadásai után időről időre megindult előre a Villarreal. Az egyik ilyen gyors ellenakció után a 30. percben úgy tűnt, hogy felszabadít a házigazda, de nem sikerült. Mascherano rövid mentését követően a labda odapattant a jobb oldalon Mario elé, aki kapásból úgy eltörte a labdát, hogy ha kimegy, bedobás lett volna belőle, de 12 méterre a kaputól ott állt Cserisev, aki beletette a lábát a „lövésbe", és a labda védhetetlenül vágódott a bal alsóba. 0–1

A Barcelona tovább zakatolt, de semmi sem akart összejönni ezekben a percekben. A szorgos munka azonban mégiscsak eredményt hozott az első félidő utolsó percében, amikor Messi becsapta Cserisevet, Rafinhához játszott, aki ballal remekül csavart kapura. Asenjo nagy bravúrral még kiütötte a labdát, ám éppen Neymar elé, aki 8 méterről a kapuba továbbított. 1–1

Izgalmas, élénk volt a játék, jól szórakozott a nézősereg. A második félidőben azonban még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal a csapatok.

Támadott a Barcelona, és megint bánta... Az 51. percben Piqué vesztett labdát a felezővonalnál, Giovani dos Santos végignyargalt vele a pályán, eljutott az alapvonal közelébe, ott egy hidegvérű cselt mutatott be, majd visszagurított, éppen az érkező Vietto elé, aki 6 méterről a hálóba passzolt. 1–2

Nem sokáig örülhetett a sárga mezes csapat, mert alig két perc múlva már egyenlített is a Barca. Suárez vette át mesterien a labdát fordulásból a tizenhatoson belül, már lőtt is, Asenjóról kijött a labda, éppen Messi elé, aki fejjel próbálta bevenni a kaput, de egy védőről lepattant a labda, pont Rafinha elé, aki 8 méterről irtózatos erővel lőtte a léc alá az egyenlítő gólt. 2–2

És ha már benne voltak a gólgyártásban, hamarjában át is vették a vezetést a gránátvörös-kékek. Az 56. percben beszorult a Villarreal, Suárez estében továbbított az érkező Messi elé, aki 16 méterről szenzációsan csavart a bal felső sarokba. Asenjo úszott a levegőben, de nem érhette el a labdát. 3–2

Az őrületes gólváltások után kicsit visszaesett a játék színvonala. A Villarreal megpróbált egyenlíteni, de csak lesgólra futotta az erejéből. A Barcelona viszont Neymar buktatása miatt kérhetett számon egy elmaradt tizenegyest a bírón.

Az utolsó percekben már nem nagyon csipkedték magukat a csapatok, a Villarrealban pedig nem volt meg az az átütőerő, amellyel legalább egy pontot megszerezhetett volna. Ezzel a Barcelona a nyolcadik meccsét nyerte meg sorozatban, a Villarreal pedig november eleje óta először szenvedett vereséget a bajnokságban.