Gala Madrid: a Real nyerni tudott a Barcelona otthonában

2016.04.02. 20:25
Benzema nagyon szép góllal egyenlített (Fotó: Action Images)
A Real Madrid hátrányba került, de fordított, és 2–1-re nyert a Barcelona otthonában a Primera División 31. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ

Barcelona–Real Madrid 1–2 (Piqué 56., ill. Benzema 62., C. Ronaldo 85.)
Kiállítva: S. Ramos (Real Madrid, 83.)
ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Celta Vigo–Deportivo La Coruna 1–1
Atlético Madrid–Betis 5–1
Las Palmas–Valencia 2–1

Mint köztudott, Karim Benzema nem zűrös magánélete miatt nem a szó szoros értelmében vett világklasszis játékos, azaz nem tartozik a szűk világelitbe, hanem azért, mert az igazán fontos mérkőzéseken képtelen nyerőemberré válni. Így történt ez a legújabb el Clásicón is, amelyen a francia támadó hős lehetett volna, ám az első ötven percben két ordító helyzetet is kihagyott.

Sergio Ramos világklasszis védő, ezt ellenfelei is elismerik, még akkor is, ha néha elképesztően fegyelmezetlen, és bizony csak Barcelonában is csak azért maradhatott a pályán a 24. perc után, mert Alejandro Hernández Hernández játékvezető megkegyelmezett neki, és nem is csak egy alkalommal.

Gerard Piqué ellenben góllal tette fel a koronát addigi tökéletes védekező munkájára az 56. percben, Pepe mellől a bal alsóba bólintva Ivan Rakitic szögletét (1–0) – és hogy milyen csodás a futball, az nem sokra rá bebizonyosodott, mert az előbbi barcelonai páros közül egyenlített Karim Benzema, miután éppen elé pattant egy védőről Toni Kroos beadása után a labda.

1–0

1–1

Azért sokkal jobb játékos annál a francia, mintsem hogy három helyzetéből egyet se értékesítsen, nem véletlenül futja a gólok számát tekintve legeredményesebb madridi idényét.

Az 1–1 után sokkal fegyelmezettebben védekezett a Real, de a karrierje 500. találatáért hajtó Lionel Messi emelésénél azért kellett a „titkos klasszis”, Keylor Navas nagy védése is, majd Hernández Hernández egyenlített, mert nem adta meg Gareth Bale szabályos találatát – sőt nemcsak ennek örülhettek a katalánok, hanem annak is, hogy Cristiano Ronaldo lövése a lécen csattant.

A futball törvényei továbbra is uralták a derbit: Sergio Ramos addig játszott a tűzzel, amíg ki nem állították, a mérkőzést pedig a Bale, Cristiano Ronaldo kettős által összehozott találat döntötte el.

1–2: véget ért a Barca 39 mérkőzéses veretlenségi sorozata, 22 találkozó után kapott ki újra odahaza a katalán csapat, a Real viszont zsinórban ötödször diadalmaskodott a La Ligában.

Azzal azért vigasztalhatják magukat a gránátvörös-kékek: a bajnoki arany nagy valószínűséggel ismét az övék lesz.

1. Barcelona 31 24 4 3 87–26 +61 76
2. Atlético Madrid 31 22 4 5 51–15 +36 70
3. Real Madrid 31 21 6 4 89–29 +60 69
4. Villarreal 30 15 9 6 37–25 +12 54
5. Celta Vigo 31 14 7 10 44–52 –8 49
6. Sevilla 30 13 9 8 43–35 +8 48
7. Athletic Bilbao 30 14 5 11 49–40 +9 47
8. Málaga 30 10 9 11 29–28 +1 39