A Barca Neymar-triplával, Messi-duplával, rekordbeállítással nyert

2014.09.27. 17:57
Lionel Messi fejjel is eredményes volt (Fotó: Reuters)
Az FC Barcelona fölényes, 6–0-s győzelmet aratott a Granada fölött a spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 6. fordulójában, így továbbra is veretlen, valamint kapott gól nélkül áll Luis Enrique csapata. Messi kettő, Neymar három találatig jutott a mérkőzésen.

Már az első percektől érezni lehetett, hogy hiába a Granada eddig biztató szereplése, a két együttes nincs egy súlycsoportban. A katalánok 80 százalékban birtokolták a labdát, rengeteg szélről érkező beadással próbálkoztak, és szinte a saját tizenhatosukra szögezték a kilenc emberrel védekező, az első percekben mégis a kapufát eltaláló vendégeket.

Az óriási hazai fölény ellenére egy hatalmas védelmi hiba kellett a jég áttöréséhez: Neymar kapott ajándéklabdát az ellenfél térfelén, megindult a kapu felé, és hátráló védője közreműködésével a kapuba lőtt. 1–0

A félidő végéhez érve lassult a Barca által diktált tempó, mégis két percen alatt eldőlt a három pont sorsa: a 43. percben Ivan Rakitic bólintott a hálóba egy csipetnyi Messi-varázslat után (2–0), majd a hosszabbítás első másodperceiben Neymar duplázta meg saját góljai számát. 3–0

Hiába cserélt kettőt is a szünetben a Granada, a második félidőben is alárendelt szerepet játszott. Sorba jöttek a katalán helyzetek, az újabb gól nem, csak a perc volt a kérdéses. Egy óra elteltével Lionel Messi bólintott a kapuba egy tökéletes akció végén (4–0), az Infostrada számítása szerint az argentin ezzel felnőtt pályafutása 400. gólját is megszerezte.

A 66. percben Neymar kerekítette hárommá góljai számát (5–0), ezzel első spanyol bajnoki tripláját szerezve a Barcelona mezében. 2001 és Rivaldo után Neymar az első barzil, aki triplázni tud Barca-mezben.

A 82. percben Messi csente el a labdát védőjétől, és meg sem állt vele egészen a kapuig, az argentin ezzel beállította a 6–0-s végeredményt, emellett 17–0-ra alakította a Barca szezonbeli gólkülönbségét.

Ez azt is jelenti, hogy a katalán óriás első hat bajnoki mérkőzésén megőrizte kapuját a kapott góltól, ami rekordbeállítás: ilyen bravúros szezonkezdet korábban csak az 1977–1978-as Barcelonának és az 1970–1971-es Real Sociedadnak sikerült a Prmiera Divisiónban.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
6. FORDULÓ
FC Barcelona–Granada 6–0
(Neymar 26., 45+1., 66., Rakitic 43., Messi 62., 82.)
Villarreal–Real Madrid 0–2 (Modric 32., Cristiano Ronaldo 40.)
Atlético Madrid–Sevilla 4–0 (Koke 19., Saúl Níguez 42., Raúl García 83. – 11-esből, Raúl Jiménez 89.)
Athletic Bilbao–Eibar 0–0

Levante–Rayo Vallecano 0–2 (Léo Baptistao 12., 33.)

1. Barcelona 6 5 1 17–0 +17 16
2. Atlético Madrid 6 4 2 11–4 +7 14
3. Valencia 5 4 1 13–2 +11 13
4. Sevilla 6 4 1 1 9–7 +2 13
5. Real Madrid 6 4 2 20–9 +11 12
6. Celta Vigo 6 3 3 11–7 +4 12