Álmoskás első fél óra után a Barca csak behúzta a forduló rangadóját

B. L.B. L.
2020.02.15. 15:47
A Barcelona legyőzte otthon a harmadik helyezettet (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának rangadóján a Barcelona hazai pályán 2–1-re legyőzte a Getafét.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Barcelona–Getafe 2–1
(Griezmann 33., Sergi Roberto 39., ill. Ángel 66.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

A legutóbbi négy bajnokiját kapott gól nélkül megnyerő Getafe a Barcelona otthonában sem ijedt meg, a nagyon magasra feltolt védekezéssel jó ideig semmit sem tudtak kezdeni a katalánok, amikor pedig egy felívelt labdával ziccerben léphetett ki Messi, akkor pocsék megoldást választott.

A félidő derekán rövid idő alatt négy gólt is kaphatott volna a házigazda, Nyom pedig be is vette a kaput, de a videobíró kisegítette a hazaiakat.

Bő fél óra után jött végre egy villanás, Messi remek passza után Griezmann emelt elegánsan a kapuba (1–0), amivel teljesen megváltozott a játék képe. A vendégeknek ezt követően momentumuk sem nagyon volt, a 39. percben pedig már Sergi Roberto is eredményesnek bizonyult (2–0).

Az utolsó percekben Messi növelhette volna kétszer is az előnyt, de szabadrúgása kissé elkerülte a bal felsőt, majd fejesét hárította Soria.

A fordulást követően pályára lépett a Getafe házi gólkirálya, Ángel, aki gyakorlatilag a semmiből szépített Mata beadásából (2–1). Ettől új lendületet kapott a harmadik helyen álló gárda, és nem sokkal később Ter Stegennek kellett üggyel-bajjal mentenie háromszor, majd Griezmann hagyott ki gyorsan két ziccert, így maradt a 2–1.

1. Real Madrid 23 15 7 1 44–14 +30 52
2. Barcelona 24 16 4 4 57–29 +28 52
3. Getafe 24 12 6 6 36–22 +14 42
4. Atlético Madrid 24 10 10 4 25–17 +8 40
5. Sevilla 23 11 6 6 29–23 +6 39
6. Villarreal 24 11 5 8 42–32 +10 38
7. Valencia 24 10 8 6 35–34 +1 38
8. Real Sociedad 23 11 4 8 39–31 +8 37