Könnyed Barca-siker; megvan Suárez első spanyol bajnoki gólja

2014.12.20. 15:55
Pedro indította a gólok sorát a Córdoba ellen, majd adott egy gólpasszt Luis Suáreznek (Fotó: Reuters)
A La Liga 16. fordulójában a Barcelona hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Córdobát. Pedro kezdte a gólgyártást (a szélső 71 másodperc után volt eredményes), a második félidőben aztán Luis Suárez, Gerard Piqué és Lionel Messi is eredményes volt (utóbbi duplázott). Az uruguayi csatárnak ez volt az első gólja a spanyol élvonalban.

A Barcelonának mindössze 71 másodperce volt szüksége ahhoz, hogy előnybe kerüljön a Córdoba ellen: Ivan Rakitic indította bal belsővel Pedrót, aki remekül kezelte le a labdát az ötösnél, majd jobbal a bal felső sarokba emelt elegánsan öt méterről. Nála gyorsabb csak a Granada játékosa, El Arabi tudott gólt szerezni ebben a bajnokságban (ő 44 másodperc elteltével tudott vezetést szerzeni csapatának). 1–0

A gól után is a katalánok birtokolták többet a labdát a szokásoknak megfelelően, de az andalúziaiak (akik 42 év után játszhattak újra élvonalbeli mérkőzést a Camp Nou-ban) nem törtek össze, és több veszélyes akciót is végig tudtak vinni, igaz, a gólszerzés így sem jött össze a vendégeknek.

A második félidőben gyorsan megszületett a Barca második gólja: az 53. percben Andrés Iniesta indította Pedrót a bal oldalon, aki önzetlenül tette középre a labdát, ahol érkezett Luis Suárez (a védők érthetetlenül megfeledkeztek róla), az uruguayi pedig öt méterről, jobb külsővel lőtt a kapu közepébe Juan Carlos lábai között. Suáreznek ez volt az első spanyol bajnoki gólja (2–0). Hét perccel később könnyedén megszülethetett volna a harmadik hazai gól is, de Rakitic sistergős átlövése a jobb oldali kapufát találta el, onnan pedig oldalra pattant.

A lényegi kérdések ekkor már eldőltek, de volt még hátra a meccsből bőven, amit a katalánok ki is használtak. A 80. percben Xavi bal oldali szabadrúgását követően Gerard Piqué fejelhetett senkitől sem zavartatva a jobb felső sarokba öt méterről. 3–0

Aztán jött Lionel Messi, aki előbb a 82., majd a 91. percben szerzett remek gólt, és így az argentinnak sikerült 50 góllal zárnia a 2014-es naptári évet. A négyszeres aranylabdásnak az elmúlt öt évből négyet sikerült 50 vagy annál több góllal zárnia. (4–0, 5–0).