Lionel Messi és Luis Suárez nélkül is ötöt vágott a Barca

2019.08.25. 20:47
Griezmann két bajnoki góllal debütált a Camp Nouban (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában a Lionel Messi és Luis Suárez nélkül felálló FC Barcelona 5–2-re kiütötte a 41. percig vezető Betist. Antoine Griezmann két góllal debütált a Camp Nouban, és még egy 16 éves fiatal is bemutatkozott a katalánoknál.

A két csapat egyaránt kieső helyről várta az összecsapást, a hazai szurkolók hangulatát pedig az sem dobhatta fel, hogy Dembélé, Messi és Suárez sem játszhatott, márpedig utóbbi kettő nélkül három meccsen nyeretlen volt a csapat, és a Betis legutóbb Messivel együtt is 4–3-ra nyert itt.

A meccs elején a katalánok játszottak fölényben, de hatástalan szögletekben merült ez ki leginkább. A Betis gyakorlatilag az első negyedóra végén indult meg először az ellenfél kapuja felé, no de akkor egyből gól is lett: Canales, Morón, Fekir, bal alsó volt a labda útja. Ez volt a francia támadó első kaput eltaláló lövése Spanyolországban, rögvest gól is lett (0–1)!

Ezt követően újra magához ragadta a kezdeményezést a Barca, leginkább Rafinha és Griezmann jeleskedett a helyzetek elpuskázásában, mígnem a játékrész hajrájában megtört a jég: Sergi Roberto centerezését a francia támadó már begyötörte. A szünet előtt Rafinha lábában maradt a fordítás (nem találta el a labdát), így a második félidőre 1–1-gyel fordultak a felek.

A második félidőre vérszemet kapó Barca érkezett, amely gyakorlatilag 20 perc játék alatt kiütötte ellenfelét, Griezmann parádés gólt tekert a tizenhatos vonaláról a hosszúba, a rendkívül aktív Carles Pérez is sikerrel járt kismilliomodik lövésével, majd Jordi Alba csapta be a talán beadásra számító kapust, s a 60. percben már 4–1-et mutatott az eredményjelző.

A 77. percben Griezmann passzából a csereként beállt Vidal is eredményes volt, majd jött a 16 éves Ansu Fati is a Barcába, aki rögvest azt láthatta, hogy csapata hátul labdát veszít, Loren Morón pedig akkora gólt ragaszt a bal felsőbe, mint kevesen (5–2).

A 16 éves Bissau-guineai-spanyol szélső rendkívül aktív volt a végjátékban, de neki már nem jött össze a gól. Az FC Barcelona így is gond nélkül elintézte legnagyobb sztárja(i) nélkül a Betist.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)